Eurowizja 2021 - GŁOSOWANIE. Jak głosować na faworyta?

2021-05-22 18:53 Ewelina Kulasza
Eurowizja 2021 - pierwsza próba Rafała Brzozowskiego
Autor: EBU / Anders Putting

Eurowizja 2021 już trwa! Wiąże się to z ogromnymi emocjami i oczywiście z niezapomnianymi występami. Jak głosować na swojego faworyta? W jaki sposób odbywa się głosowanie i czy jest płatne? Najważniejsze informacje na ten temat, znajdziecie w artykule poniżej.

Spis treści

  1. Eurowizja 2021 - jak głosować?
  2. Eurowizja 2021 - głosowanie aplikacja

Eurowizja 2021 - GŁOSOWANIE. Jak głosować na faworyta? To zastanawia wiele osób. 65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbywa się w maju w Ahoy Arenie w Rotterdamie. Dokładnie jest rozłożony na dwa półfinały, a także ścisły finał. Półfinały odbędą się we wtorek 18 maja i czwartek 20 maja. Kraje, które zaprezentują się najlepiej, będą walczyć o pierwsze miejsce podczas wielkiego finału, który przypada na sobotę 22 maja. Przypomnijmy, że Polskę będzie reprezentować Rafał Brzozowski z piosenką The Ride. Nasz wokalista zaprezentuje się na scenie razem z tancerzami podczas drugiego półfinału, czyli w czwartek. Będziemy mogli oglądać jego występ na żywo między godziną 21, a 23:10. Choć wśród faworytów internautów, rządzi między innymi Malta, Finlandia i Irlandia, to duże znaczenie będzie miało głosowanie. Jak głosować na faworyta? Czy Polacy mogą głosować na Rafała Brzozowskiego?

Rafał Brzozowski przed Eurowizją 2021: Hejt motywuje mnie do pracy

Eurowizja 2021 - jak głosować?

Jak głosować na swojego faworyta podczas Eurowizji 2021? Głosowanie odbywa się poprzez płatne SMS-y. Każdy kraj ma swój numer, a w dodatku nanoszone są inne opłaty. Okazuje się jeszcze, że zgodnie z zasadami Eurowizji, widzowie przebywający na terenie danego państwa nie mogą oddawać głosów na reprezentanta tego kraju. Oczywiście mogą wysłać SMS-a, jednak nie będzie on liczony, a opłata zostanie pobrana. Jeśli chodzi o Polskę, to na naszego reprezentanta mogą głosować nasi rodacy przebywający za granicą. Muszą wysłać wtedy SMS o treści 06 pod numer właściwy dla kraju, w którym się znajdują. Listę telefonów znajdziecie pod tym linkiem.

Eurowizja 2021 - głosowanie aplikacja

Okazuje się, że na swojego faworyta można również głosować przez specjalną aplikację. Mowa o apce Eurovision, która dostępna jest za darmo w sklepach AppStore i Android. Dzięki niej można oddawać głosy na swoich faworytów. W aplikacji znajduje się wiele przydatnych informacji, które z pewnością przydadzą się każdemu.

Najnowsze