Eurowizja 2021 - występ Rafała Brzozowskiego zagrożony? Jest decyzja organizatorów!

2021-05-17 13:06 Adrian Rybak
Rafał Brzozowski - Eurowizja 2021
Autor: EBU / Thomas Hanses

Eurowizja 2021 już w tym tygodniu. Fani Rafała Brzozowskiego i wszyscy ci, którzy trzymają kciuki za Polskę, od soboty żyli w niepewności. Tego dnia poinformowano, że w polskiej delegacji pojawił się pozytywny wynik testu na koronawirusa i występ naszego reprezentanta mógł być zagrożony. Znamy już wyniki testów PCR oraz decyzję organizatorów.

Eurowizja 2021 to wydarzenie, na które czeka wiele osób. Już w czwartek 20.05.2021 na scenie w Rotterdamie pojawić się miał Rafał Brzozowski, który reprezentuje Polskę z piosenką The Ride. Występ na żywo był jednak zagrożony, po tym jak po wykonaniu testów antygenowych jedna osoba z polskiej delegacji miała pozytywny wynik. Cała ekipa została odesłana na kwarantannę i testy PCR. Wielu fanów Eurowizji martwiło się, czy polski reprezentant wystąpi na żywo. Jeśli musiałby przebywać w izolacji, Europejska Unia Nadawców wyemitowałaby jego występ rezerwowy lub ostatnią próbę. W poniedziałek 17.05.2021 poinformowano jednak, o stanie zdrowia osób z Polski. - Jest nam miło poinformować, że wszystkie testy PCR wróciły z negatywnymi wynikami - czytamy w komunikacie prasowym. Co to oznacza?

Rafał Brzozowski zaprasza do oglądania Eurowizji 2021

Eurowizja 2021 - Rafał Brzozowski wystąpi na żywo?

W związku z tym, że testy polskiej delegacji nie wykazały obecności koronawirusa, Rafał Brzozowski będzie mógł wystąpić na żywo podczas drugiego półfinału. Jednak z powodu zasad bezpieczeństwa polska ekipa musi pozostać w kwarantannie do środy. Tego dnia będą mogli już wziąć udział w próbie generalnej oraz w show jurorskim, podczas którego jurorzy przekażą swoje punkty. Poinformowano także, że członkowie polskiej delegacji przejdą drugą turę testów PCR.

Eurowizja 2021 - inne państwa na kwarantannie

Polska to nie jedyny kraj, którego występ był zagrożony. Możliwy przypadek koronawirusa odkryto także w delegacji Islandii. W związku z tym osoby z tego kraju także przebywają w izolacji w hotelu. Ze względów bezpieczeństwa odwołano także udział Malty i Rumunii w ceremonii otwarcia. Uczestniczki mają już jednak negatywne wyniki testów PCR i mogą wrócić do wszystkich aktywności.

Najnowsze