Eurowizja 2021 - Cypr: El Diablo. Elena Tsagrinou zachwyci europejską publiczność?

2021-05-18 16:36 Adrian Rybak
Cypr na Eurowizji 2021
Autor: Youtube.com/Eurovision Song Contest

Eurowizja 2021 to wydarzenie, podczas którego europejska publiczność może poznać grecką gwiazdę. Mowa o Elenie Tsagrinou, która reprezentuje Cypr. Piosenkarka zaśpiewa piosenkę El Diablo, która przez wielu uważana jest za plagiat. Porównywana jest do twórczości Lady Gagi, Zary Larsson czy Rity Ory. Czy Elena spodoba się Europie?

Eurowizja 2021 już się rozpoczęła. Fani konkursu zastanawiają się, kto może wygrać lub chociaż znaleźć się w pierwszej dziesiątce tegorocznej stawki. Według rankingów ekspertów, w TOP 10 Eurowizji ma pojawić się Cypr. Mały kraj reprezentowany jest przez grecką gwiazdę. Elena Tsangrinu to piosenkarka, na którą liczy cała wyspa. Cypryjczycy mają nadzieję, że podobnie jak Eleni Foureira w 2018, da im wysokie miejsce. Co ciekawe, to właśnie Foureira miała reprezentować kraj w tegorocznym konkursie i to dla niej został przygotowany utwór El Diablo. Ostatecznie Eleni nie przyjęła propozycji i funkcja przypadła Elenie Tsangrinu. El Diablo od samego początku zdobyło serca fanów Eurowizji. To nowoczesny, taneczny utwór z ciekawym wizualnie teledyskiem. Szybko jednak zaczęto doszukiwać się podobieństw do innych piosenek. Niektórzy uważają, że El Diablo to kopia Bad Romance Lady Gagi. Inni wskazują na podobieństwo do Anyone Rity Ory. Plagiatem ma być także teledysk. Porównywany jest do Love Me Land Zary Larsson. Czy pomimo zarzutów Elenie Tsangrinu uda się zdobyć wysokie miejsce?

Eurowizja 2021 - Te piosenki mogą wygrać konkurs

Eurowizja 2021 - Cypr. Kim jest Elena Tsangrinu?

Elena Tsangrinu urodziła się 16 listopada 1994 roku w Atenach, stolicy Grecji. Karierę zaczęła w 2013 roku, kiedy była częścią zespołu OtherView. Swój pierwszy solowy singiel wydała w 2018. Była to piosenka Pame ap’ tin arhi. Inne jej utwory to Summer Romance, Paradeisos, Cai me lemoni, San lawa, Logia i Amore. Elena Tsangrinu jest też prezenterką telewizyjną. Prowadziła grecką wersję programu The Voice.

Eurowizja 2021 - kiedy i gdzie oglądać?

Półfinały odbędą się w dniach 18 i 20 maja, z kolei finał w sobotę 22 maja. Wszystkie koncerty rozpoczną się o godzinie 21:00. W Polsce transmisję z tłumaczeniem będzie można zobaczyć na antenie TVP1. Eurowizja 2021 odbędzie się w Rotterdamie w Holandii. Kraj dostał prawa do organizacji po tym, jak w 2019 wygrali konkurs.

Najnowsze