Eurowizja 2020: specjalny koncert zamiast finału konkursu! Kiedy odbędzie się Europe Shine a Light?

2020-04-01 12:58 EK
Eurowizja 2020: specjalny koncert zamiast finału konkursu! Kiedy odbędzie się Europe Shine a Light?
Autor: Rex Features/East News Eurowizja 2020: specjalny koncert zamiast finału konkursu! Kiedy odbędzie się Europe Shine a Light?

Jeszcze nie tak dawno, wielu fanów Eurowizji musiało pogodzić się z tym, że tegoroczna edycja popularnego konkursu się nie odbędzie. Z powodu panującej pandemii koronawirusa, organizatorzy wydarzenia zdecydowali się zrezygnować z tegorocznej edycji. Ku zaskoczeniu wszystkich wielbicieli, Europejska Unia Nadawców zdecydowała się wynagrodzić im przykrą sytuację i wyemituje specjalny koncert. O szczegółach dowiecie się więcej na ESKA.pl.

Jeszcze nie tak dawno, bo w środę 18 marca, organizatorzy 65. Konkursu Piosenki Eurowizji zdecydowali się odwołać tegoroczną edycję wydarzenia, która miała odbyć się w maju. Wszystko spowodowane jest trwającą pandemią koronawirusa na całym świecie. Eurowizja 2020 miała odbyć się w Rotterdamie na słynnej Ahoy Arenie. Co ciekawe, obecnie miejsce zostało przekształcone w tymczasowy ośrodek, który ma odciążyć szpitale, a także przyjmować osoby zarażone koronawirusem i nie tylko. Polskę w Konkursie Eurowizji miała reprezentować młoda piosenkarka Alicja Szemplińska ze swoim autorskim utworem Empires.

Cały czas trwają rozmowy dotyczące organizacji konkursu Eurowizji w Holandii w 2021 roku. Organizatorzy wydarzenia wpadli jednak na genialny pomysł i w ramach rekompensaty, wyprawiają specjalny koncert dla wszystkich wielbicieli Konkursu Piosenki Eurowizji. Więcej szczegółów znajdziesz w dalszej części artykułu.

Alicja Szemplińska jedzie na Eurowizję 2020!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Eurowizja 2020 – specjalny koncert Europe Shine a Light

Europejska Unia Nadawców zdecydowała się zorganizować koncert, który będzie pocieszeniem dla wszystkich wielbicieli Eurowizji. Koncert Europe Shine a Light uhonoruje 41 piosenek, które w tym roku miały wziąć udział w konkursie. Podczas tego koncertu nie będzie rywalizacji, ale widzowie będą mogli przez dwie godziny zobaczyć wszystkich reprezentantów, którzy ze swoich domów, wspólnie wykonają piosenkę specjalnie z tej okazji. Całe wydarzenie jest jedną wielką niespodzianką dla fanów, którzy wspólnie ze swoimi ulubieńcami, będą mogli świętować w ten wyjątkowy wieczór. Podczas emisji koncertu na otarcie łez, przewidziane są także występy gości specjalnych, którzy wykonają eurowizyjne utwory z przeszłości. Na obecną chwilę nie wiadomo, czy Telewizja Polska wyemituje koncert Europe Shine a Light.

Specjalny koncert Eurovision: Europe Shine a Light zostanie wyemitowany 16 maja, czyli w dzień pierwotnej emisji finału Konkursu.

Najnowsze