Eurowizja 2020 - Polska. Kto powinien reprezentować nasz kraj w Rotterdamie?

2019-09-01 18:48 MK
Tulia o krok od awansu do finału Eurowizji 2019?! Różnica była bardzo mała!
Autor: Jack GUEZ / AFP / EAST NEWS Tulia o krok od awansu do finału Eurowizji 2019?! Różnica była bardzo mała!

Eurowizja to bez wątpienia najpopularniejszy konkurs muzyczny, który co roku oglądany jest przez miliony osób na całym świecie. Chwilę po zakończeniu finału Konkursu Piosenki Eurowizji, fani zaczynają się zastanawiać, kogo najchętniej widzieliby w roli reprezentanta swojego kraju. Na ESKA.pl zebraliśmy artystów, o których najczęściej wspominacie w kontekście Eurowizji. Kto z nich, waszym zdaniem, powinien reprezentować nasz kraj?

Eurowizja 2020 - Polska jest krajem, który do Konkursu Piosenki Eurowizji dołączył w 1994 roku, wysyłając Edytę Górniak z singlem To nie ja. Artystka zajęła wówczas drugie miejsce i od tamtej pory, żadnemu z naszych reprezentantów nie udało się przebić tego wyniku. Dopiero w 2018 roku, podczas Eurowizji Junior w Mińsku, polska reprezentantka Roksana Węgiel zajęła najwyższą z możliwych pozycji, dzięki czemu kolejna edycja dziecięcego show odbędzie się w Polsce, a dokładnie w Gliwicach. Czy Polska zorganizuje kiedyś Eurowizję dla dorosłych? Bardzo byśmy chcieli. Żeby tak się jednak stało, nasz reprezentant musiałby wygrać cały konkurs. Kto ma na to największe szanse?

Britney Spears. Pobiła rekord Guinnessa, teraz jej nie ma. Posłuchaj o upadku gwiazdy. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Jak było naprawdę..?

Eurowizja 2020 - Polska

Na przestrzeni lat, podejście artystów do Konkursu Piosenki Eurowizji uległo zmianie. Do preselekcji coraz chętniej zgłaszają się młodzi, popularni wokaliści, którzy marzą o zaprezentowaniu swojego materiału przed całą Europą. Również fani konkursu, za pośrednictwem mediów społecznościowych, zachęcają swoich ulubionych twórców, by zgłosili któryś ze swoich utworów do Telewizji Polskiej. Tegoroczna Eurowizja odbędzie się już w maju w Rotterdamie, w Holandii. Kto waszym zdaniem mógłby zapewnić nam zwycięstwo? Zagłosujcie!

Najnowsze