Eurowizja 2020 - miasto ogłoszone? Wielka wpadka organizatorów

2019-08-30 12:11 MK
Duncan Laurence
Autor: AP/Associated Press/East News

Eurowizja to konkurs muzyczny, który emocjonuje miliony osób na całym świecie. Zgodnie z tradycją, zwycięski kraj organizuje kolejną edycję w jednym ze swoich miast. W 2019 roku laureatem Konkursu Piosenki Eurowizji został pochodzący z Holandii Duncan Laurence, wobec tego to właśnie Holandia będzie gospodarzem Eurowizji 2020. Przez pomyłkę techniczną, wiemy wcześniej niż planowano, w którym z miast odbędzie się 65. finał najpopularniejszego konkursu piosenki na świecie. Sprawdź szczegóły na ESKA.pl.

Eurowizja 2020 - miasto, w którym rozgrywać się będzie konkurs to jedna z najbardziej istotnych kwestii dla wszystkich wielbicieli tego święta muzyki, w którym udział bierze kilkadziesiąt krajów z całej Europy. Zgodnie z obowiązującą tradycją, gospodarzem jest ten kraj, którego reprezentant wygrał podczas ostatniego finału. Eurowizję 2019 zwyciężył Duncan Laurence, który zachwycił widzów i jury na całym świecie swoim emocjonalnym wykonaniem singla Arcade. W związku z tym, Holandia pierwszy raz od 1976 roku ponownie zorganizuje Konkurs Piosenki Eurowizji. Jakiś czas temu, oficjalnie potwierdzono, że miastem, które na pewno nie będzie gościło artystów, dziennikarzy i fanów konkursu jest Amsterdam. Przez pomyłkę organizatorów, dowiedzieliśmy się, gdzie odbędzie się Eurowizja 2020.

Eurowizja 2020 - miasto

Oficjalna informacja dotycząca miasta, które podejmie się zorganizowania Eurowizji 2020 miała pojawić się w piątek, 30 sierpnia. Czujni fani zauważyli jednak, że organizatorzy przez pomyłkę umieścili na stronie internetowej konkursu informację o mieście-gospodarzu. Choć wpis zniknął już z witryny, dzięki dostępnym screenom wiemy już, że Eurowizja 2020 odbędzie się w Rotterdamie, a dokładnie w hali Rotterdam Ahoy, która mieści 16 tysięcy osób.

Aktualizacja: Według oficjalnie podanych informacji, Eurowizja 2020 rzeczywiście odbędzie się w Rotterdamie w dniach 12, 14 i 16 maja 2020 roku.

Najnowsze