Eurowizja 2020 - Polska, bilety, kandydaci. Kiedy i gdzie Konkurs Piosenki Eurowizji?

2020-02-23 16:19 MK
Duncan Laurence
Autor: AP/Associated Press/East News

Mało który konkurs muzyczny wzbudza tyle emocji, co Eurowizja. Co roku, o możliwość reprezentowania swojego kraju na eurowizyjnej scenie starają się setki utalentowanych wokalistek i wokalistów. Na ESKA.pl znajdziecie garść najważniejszych informacji dotyczących tegorocznej odsłony Konkursu Piosenki Eurowizji. Gdzie i kiedy się odbędzie, kto będzie reprezentował Polskę? Sprawdź już teraz!

Eurowizja 2020 - Polska, bilety, kandydaci. Kiedy i gdzie Konkurs Piosenki Eurowizji? Najważniejsze informacje o wydarzeniu znajdziecie już teraz na ESKA.pl. Konkurs Piosenki Eurowizji to impreza, która odbywa się już od 1956 roku. To właśnie dzięki występowi na Eurowizji, swoje kariery zaczęli między innymi: zespół ABBA, Celine Dion, Mans Zelmerlow czy też ojciec popularnego wokalisty Enrique Iglesiasa - Julio Iglesias. Dla wielu fanów muzyki, Eurowizja jest najważniejszym konkursem muzycznym na całym świecie. Podczas występu liczy się nie tylko głos, ale także scenografia, choreografia, gra świateł i energia, jaką emanuje wykonawca.

Polska dołączyła do Eurowizji w 1994 roku. Pierwszą polską artystką, która dała się poznać europejskiej publiczności, była Edyta Górniak. Wokalistka wykonała wówczas na żywo swój utwór To nie ja i zajęła drugie miejsce. Do tej pory, żadnemu z polskich reprezentantów nie udało się dorównać temu wynikowi. Na przestrzeni lat, w Konkursie Piosenki Eurowizji udział wzięli również Ich Troje, Michał Szpak, Donatan i Cleo oraz Gromee.

Eurowizja 2020 - kiedy i gdzie?

W związku ze zwycięstwem Duncana Laurena, Eurowizja 2020 odbędzie się w Niderlandach. Ku zaskoczeniu wielu osób, konkurs nie odbędzie się w Amsterdamie, a w Rotterdamie. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 12, 14 i 16 maja 2020.

Eurowizja - Polska

W tym roku, preselekcje do Eurowizji zostaną przeprowadzone w inny, niż dotychczas sposób. Mianowicie, reprezentant zostanie wyłoniony spośród finalistów programu Szansa na Sukces. Do finałowego odcinka zakwalifikowali się Kasia Dereń, Alicja Szemplińska oraz Albert Cerny. Najlepsza okazała się jednak Alicja Szemplińska i to ona pojedzie do Rotterdamu. 

Eurowizja 2020 - bilety

Bilety na wydarzenie można było kupować za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej, jednak zostały one już wyprzedane. Ceny wahały się od 68,5 € do 248 €, w zależności od rodzaju miejsca.

Eurowizja 2020 - kandydaci

W tym roku, w Konkursie Piosenki Eurowizji udział weźmie 41 uczestników. Na ten moment, znamy jedynie niewiele ponad połowę z nich.

Najnowsze