Eurowizja 2020 ODWOŁANA! Fani konkursu załamani

2020-03-18 15:07 RW
Eurowizja 2020 ODWOŁANA? Organizatorzy mogą mięć ZASKAKUJĄCY plan B!
Autor: screen z filmu na YouTube: Alicja - Empires - Poland - Official Music Video - Eurovision 2020 Eurowizja 2020 ODWOŁANA? Organizatorzy mogą mięć ZASKAKUJĄCY plan B!

65. Konkurs Piosenki Eurowizji miał się odbyć w maju. Półfinały zaplanowane były 12 i 14 maja, a wielki finał 16 maja. Święto europejskiej muzyki zaplanowane było Rotterdamie. 18 marca 2020 potwierdzono, że program przygotowania konkursu nie będzie kontynuowany z powodu globalnego rozprzestrzeniania się koronawirusa. Oświadczenie podrzucamy Wam na ESKA.pl!

Eurowizja 2020 odwołana! Pierwszy raz w historii doszło do sytuacji, kiedy Konkurs Piosenki Eurowizji został anulowany. Ta trudna decyzja została podjęta w związku ze skomplikowaną sytuacją, jaka ma miejsce praktycznie we wszystkich zakątkach świata. Zadaniem organizatorów jest przede wszystkim zadbanie o ludzkie bezpieczeństwo. Każdy miał nadzieję, że Eurowizja 2020 odbędzie się zgodnie z planem. Organizatorzy tak dużego wydarzenia jeszcze kilka dni temu przekonywali, że robią wszystko, by stworzyć najpiękniejsze widowisko w historii konkursu. Mówiło się wówczas o planie b, który mógłby obowiązywać.

Pierwsze obawy, że Eurowizja 2020 się nie odbędzie pojawiły się 4 marca, kiedy to pracownik Europejskiej Unii Nadawców i Telewizji uzyskał pozytywny wynik w kierunku COVID-19, czyli choroby wywołanej przez koronawirusa. Wrócił wówczas z Włoch. Kilku pracowników EBU zostało poddanych kwarantannie. 

ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY

Imprezy masowe odwołane 2020 - LISTA koncertów i wydarzeń

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Eurowizja 2020 odwołana - oświadczenie

W oficjalnym oświadczeniu czytamy: - Z głębokim żalem musimy ogłosić odwołanie Konkursu Piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie. W ciągu ostatnich kilku tygodni badaliśmy wiele alternatywnych opcji, aby umożliwić konkurs piosenki Eurowizji. Jednak niepewność wynikająca z rozprzestrzeniania się Covid-19 w całej Europie oraz ograniczenia wprowadzone przez rządy uczestniczących nadawców i władze holenderskie - oznaczają, że Europejska Unia Nadawców (EBU) podjęła trudną decyzję, że jest niemożliwe kontynuowanie wydarzenia na żywo zgodnie z planem.

Pojawiły się opinie, że Holandia może odmówić organizacji wydarzenia w przyszłym roku. Co teraz? W dalszej części komunikatu, czytamy: - EBU, NPO, NOS, AVROTROS i miasto Rotterdam będą kontynuować rozmowy dotyczące organizacji Konkursu Piosenki Eurowizji w 2021 r.

Podziękowano również wszystkim 41. członkom i uczestnikom, którzy mieli w maju wystąpić na holenderskiej scenie: - Chcielibyśmy złożyć hołd całemu zespołowi nadawców w Holandii i naszym 41 członkom, którzy tak ciężko pracowali nad planowaniem tegorocznej imprezy.

To pierwszy raz w historii Eurowizji, kiedy konkurs został odwołany. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w 1956 roku. Zgodnie z ostatnimi wynikami, ubiegłoroczny konkurs przyciągnął uwagę 182. milionów widzów na 40 rynkach.

W internecie pojawiło się również oświadczenie wideo. O decyzji poinformował producent wykonawczy konkursów Eurowizji, Jon Ola Sand:

Najnowsze