Eurowizja 2020 na YouTube - które miejsce zajmuje Alicja Szemplińska?

2020-04-29 16:16 PO
Alicja Szemplińska o odwołanej Eurowizji. KOMENTARZ
Autor: Mateusz Jagielski/East News Alicja Szemplińska o odwołanej Eurowizji. KOMENTARZ

Eurowizja 2020 zbliżałaby się do nas wielkimi krokami, gdyby nie pandemia koronawirusa, która zatrzymała cały świat. Mimo wszystko miłośnicy konkursu postanowili zorganizować symulacje głosowania i sprawdzić, kto miałby największe szanse na wygranie tegorocznej edycji Eurowizji. Na jakim miejscu w głosowaniu na YouTube plasuje się Alicja Szemplińska? Zdradzamy na ESKA.pl

Eurowizja 2020 miała odbyć się 12, 14 oraz 16 maja tego roku, jednak z uwagi na panującą sytuację wywołaną pandemią koronawirusa Konkurs Piosenki Eurowizji został odwołany, jak wiele innych większych wydarzeń, które były zaplanowane na ten rok. W dobie koronawirusa wszystkim nam przyszło zmierzyć się tymczasowo z nową rzeczywistością, jednak fani Eurowizji postanowili mimo wszystko zorganizować wirtualne głosowanie w serwisie YouTube, w którym wyłonią najlepszego artystę i jego utwór, który miał zabrzmieć na samej Eurowizji w 2020 roku w Rotterdamie. Taka akcja jest organizowana co roku przez portale eurowizyjne oraz youtuberów. To właśnie oni wyłaniają przewidywanego zwycięzcę Eurowizji za pomocą symulacji głosowania. Polskę na tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji miała prezentować uzdolniona Alicja Szempilńska z balladą Empires. Jak wypadała wokalistka na wirtualnej Eurowizji zaprezentowanej przez kanał Say Eurovision? Sprawdźcie sami!

Eurowizja 2020 na YouTube - Alicja Szemplińska

Popularny w swojej dziedzinie kanał w serwisie YouTube Say Eurovision przeprowadził symulację głosowania, która na ten moment zebrała już niespełna 200 tysięcy wyświetleń. W internetowym głosowaniu wzięli udział jurorzy, którzy są w głównej mierze youtuberami bądź zajmują się eurowizyjnymi portalami. W głosowaniu przeprowadzonym przez Say Eurovision Alicja Szemplińska zajęła 22 miejsce i uzyskała 50 punktów. Największą ich ilość dostała od jurorki z Wielkiej Brytanii, która jest trenerką wokalną oraz właścicielką znanego kanału na YouTube, w którym ocenia muzyczne możliwości artystów. Zdaniem oceniających, piosenka Alicji Szemplińskiej Empires powinna zdecydowanie znaleźć się w finale konkursu.

Najnowsze