Eurowizja 2020: jedno z państw rezygnuje z uczestnictwa w konkursie

2019-11-12 13:11 kw
Eurowizja 2020
Autor: AP/Associated Press/East News

Eurowizja to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych konkursów muzycznych, który przyciąga przed ekrany telewizorów miliony widzów. Każdego roku prezentowane są na żywo utwory reprezentujące poszczególne kraje. Udział w Konkursie Piosenki Eurowizji często rozpoczyna międzynarodową karierę artystów, którzy podczas niej występują. Mimo że do przyszłorocznej edycji Eurowizji jeszcze kilka miesięcy, już teraz wiadomo, że zabraknie na niej jednego z państw.

Eurowizja 2020: jedno z państw rezygnuje z uczestnictwa w konkursie. Znamy powód rezygnacji. Podczas 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie Polskę reprezentował zespół Tulia, który zaśpiewał piosenkę Fire of Love (Pali się). Niestety mimo wielkich oczekiwań względem grupy, folkowa propozycja nie przypadła do gustu innym krajom, przez co Polska nie zakwalifikowała się do finału konkursu. Tegoroczna edycja Konkursu Piosenki Eurowizji zakończyła się spektakularnym zwycięstwem Duncana Laurence’a, który wraz z piosenką Arcade reprezentował Holandię. Wielkimi krokami zbliża się przyszłoroczna odsłona wydarzenia. Tym razem będzie ona miała miejsce w Rotterdamie, w Holandii. Polacy już teraz debatują na temat tego, kto powinien reprezentować Polskę w 2020 roku. Wśród propozycji znajdują się tacy artyści jak Dawid Podsiadło, Margaret czy też Natalia Nykiel. Wiadomo już, że podczas 65. Konkursu Piosenki Eurowizji zabraknie jednego z państw. Jaki jest powód rezygnacji z udziału? Tego dowiecie się już teraz na ESKA.pl

Eurowizja 2020 - zabraknie Czarnogóry

Jeszcze kilka miesięcy temu Czarnogóra wyrażała chęć udziału w Eurowizji 2020. 8 listopada dowiedzieliśmy się jednak, że tego bałkańskiego kraju zabraknie podczas przyszłorocznej edycji. Powodem tej decyzji są oczywiście pieniądze. Czarnogóra nie była w stanie spełnić wymagań uzgodnionych z Europejską Unią Nadawców.

To nie pierwszy raz, kiedy Czarnogóra rezygnuje z udziału w Konkursie Piosenki Eurowizji. W 2010 roku kraj wycofał się z wydarzenia, ale powrócił do niego po dwóch latach przerwy. Dotychczas najlepszym wynikiem Czarnogóry jest zajęcie 13. miejsca w 60. Konkursie Piosenki Eurowizji przez Kneza i jego utwór Adio.

Najnowsze