Eurowizja 2019 - Tulia komentuje swój półfinał. Co powiedziały nasze reprezentantki?

2019-05-16 10:27 M.C.
Eurowizja 2019 -Tulia komentuje swój półfinał. Co powiedziały nasze reprezentantki?
Autor: fot./screen/youtube.com/Eurovision Song Contest Eurowizja 2019 -Tulia

Niestety przygoda Tulii z Eurowizją 2019 zakończyła się na etapie półfinałowym. Nasze reprezentantki nie znalazły się w dziesiątce, która dostaje możliwość walki o zwycięstwo w koncercie głównym 18 maja. Folkowe dziewczyny udzieliły niedawno pierwszego wywiadu po występie w Izraelu. Co powiedziały o swoim występie? Dowiecie się tego na ESKA.pl.

Eurowizja 2019 - Tulia komentuje swój półfinał pierwszy raz od występu 14 maja w Izraelu. Tego dnia, wraz z 16. innymi reprezentacjami, polska grupa walczyła o dalszy udział w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji. Choć piosenka Pali się była od początku doceniana przez słuchaczy i krytyków, dziewczynom nie udało się awansować do finału. W programie Pytanie na śniadanie poproszono je o komentarz po występie w Tel Awiwie. Co członkinie Tulii powiedziały o swoim udziale w wydarzeniu?

Przeczytaj też: Tulia - ile punktów i które miejsce zajął zespół na Eurowizji 2019?

Tulia - "Zrobiłyśmy, co w naszej mocy"

14 maja odbywał się pierwszy półfinał Eurowizji 2019. Zespół Tulia występował jako czwarty w kolejności. Nasze reprezentantki wykonały na scenie w Tel Awiwie utwór Pali się, który pochodzi z dodatku do ich pierwszej płyty.

Niestety Polkom nie udało się zakwalifikowac do finału. Wcześniejsze przewidywania ekspertów też nie dawały nam udziału w koncercie głównym. Okazuje się jednak, że Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak wracają z Izraela zadowolone. Podczas rozmowy w programie Pytanie na śniadanie powiedziały, że uczestnictwo było dla nich wyróżnieniem. Podkreślały, że istnieją dopiero od roku. Dziewczyny dodały też, że występ pozwolił im na zaprezentowanie elementów naszej kultury ludowej. Na koniec powiedziały, że teraz czeka je sporo koncertów w Polsce.

Zrobiliśmy, co w naszej mocy. Wszystko tak naprawdę się udało i tak było tak, jak miało być. My jesteśmy dumne, że mogłyśmy reprezentować nasz kraj i więcej nie mogłyśmy dać z siebie. Przede wszystkim z założenia chciałyśmy przekazać elementy naszej kultury, barw, strojów narodowych. Może nie każdy wie, o co w tym chodzi i stąd taka decyzja. Jesteśmy dumne z naszego występu. Zrobiłyśmy to, co było zaplanowane. [...] Dobrze będziemy wspominały ten czas. Dla nas to jest mały sukces. Pokonałyśmy tremę. Jesteśmy od roku zespołem, także jest to dla nas coś dużego. Na pewno będziemy z tego dumne. Myślę, że jak na tak krótki start to sama obecność na Eurowizji to już wyróżnienie. Pogratulowały nam inne delegacje. Teraz mamy w Polsce dużo zaplanowanych koncertów. Będzie dużo naszych autorskich numerów.

My też jesteśmy dumni z występu Tulii na Eurowizji. Dziewczyny spisały się na medal! Teraz czekamy z niecierpliwością na nową muzykę polskich wokalistek.

Najnowsze