Eurowizja 2019 Rumunia: Ester Peony - On A Sunday. Od coverów do występu w Izraelu

2019-05-17 17:48 M.C.
Eurowizja 2019 Rumunia: Ester Peony - On A Sunday. Od coverów do występu Izraelu
Autor: fot./screen/youtube.com/Eurovision Song Contest Eurowizja 2019 Rumunia: Ester Peony - On A Sunday

64. Konkurs Piosenki Eurowizji to występy muzycznych reprezentacji państw zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawczej. Wszyscy artyści walczą o uznanie publiczności w półfinałach i finale. W gronie artystów jest też piosenkarka z Rumunii. Ester Peony jedzie do Izraela z piosenką On A Sunday. We własnym kraju zdobywała zaś popularność dzięki coverom.

Eurowizja 2019 - Rumunia zadecydowała, że na konkursie reprezentować ją będzie Ester Peony z piosenką On A Sunday. Wokalistka znalazła się wśród artystów z państw zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawczej. Wszyscy walczą o zwycięstwo w 64 Konkursie Piosenki Eurowizji. Czy młoda Rumunka, która zdobyła popularność dzięki wykonywaniu coverów, da swojemu państwu wysoką lokatę?

Przeczytaj też: Eurowizja 2019 - półfinał 16.05. Kto wystąpi w drugim półfinale konkursu?

Ester Peony - kim jest reprezentantka Rumunii?

Ester Peony, a właściwie Alexandra Crețu, urodziła się 1993 roku w Bukareszcie. Dzieciństwo spędziła jednak z rodzicami w Montrealu. Do kraju wróciła wiele lat później, by studiować na wydziale kompozycji i jazzu Rumuńskiego Konserwatorium Muzycznego.

Wokalistka zaczynała karierę skromnie. W 2014 zaczęła publikować w sieci własne wersje słynnych przebojów. Na YouTube można znaleźć jej interpretacje hitów Maroon 5, Willy Williama czy Post Malone'a. Posłuchajcie, jak śpiewa piosenke Rockstar ostatniego z wymienionych.

Dzięki coverom, Ester Peony zdobyła popularność w kraju. W 2015 podpisała kontrakt z wytwórnią, a w 2018 wydała album Dig It. W 2019 zgłosiła się do krajowych preselekcji z piosenką On a Sunday. Pomyślnie przeszła etap półfinałowy, a w finale uznano jej utwór za najlepszy. Czy tak samo będzie w Eurowizji 2019 w Izraelu? Przekonamy się.

Reprezentantka Rumunii niestety nie awansowała do wielkiego finału 64. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Najnowsze