Margaret na Eurowizji 2019 w barwach Polski? Wybór przesunięty w czasie

2019-02-10 20:52 k.w.
Margaret
Autor: Mateusz Jagielski/East News

Melodifestivalen to konkurs, który pozwala wyłonić szwedkiego reprezentanta na Eurowizji. Rozpoczął się on 2 lutego. W drugim półfinale, który odbył się 9 lutego, brała udział Margaret. Mimo tego, że artystka nie zakwalifikowała się do ścisłego finału preselekcji, możliwe że nadal będzie mieć szansę na wzięcie udziału w Konkursie Piosenki Eurowizji. Jesteście ciekawi, jak to możliwe? Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl

Eurowizja 2019 - Margaret wzięła udział w szwedzkich preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji. To nie był pierwszy występ wokalistki na Melodifestivalen. W ubiegłym roku również startowała w konkursie, ale z piosenką In My Cabana. Zajęła wówczas siódme miejsce. W tym roku zaśpiewała utwór Tempo. Swoim głosem i gorącą choreografią rozgrzała publiczność zgromadzoną w studio! Niestety wokalistka nie dostała się do finału preselekcji, ponieważ zakończyła konkurs na piątym miejscu. Okazuje się jednak, że wokalistka nadal może mieć szansę na udział w Eurowizji. 

Przeczytaj takżeMargaret rapuje! Nowy, zaskakujący hit wiosny 2019

ZobaczAriana Grande nie wystąpi na Grammy. Wszystko przez utwór 7 Rings

Margaret na Melodifestivalen 2019

Utwór Tempo, z którym Margaret zaprezentowała się podczas Melodifestivalen napisali Anderz Wrethov, Jimmy Jansson, Laurell Barker i Sebastian von Koenigsegg. Pomimo, że Margaret nie awansowała do finału preselekcji, internauci spekulują, że i tak wystąpi na Eurowizji. Według nich piosenka jest prawdziwym hitem i nieźle namieszałaby na Konkursie Piosenki. 

Z racji, że Margaret odpadła z Melodiefestivalen - szwedzki oddział wytwórni Warner Music wypuścił oficjalnie singiel Tempo. Kawałek usłyszycie na antenie Radia ESKA, a już teraz podrzucamy go na ESKA.pl! HIT WIOSNY 2019?

Margaret na Eurowizji 2019

W tym roku polskiego reprezentanta miała wybrać, specjalnie stworzona na potrzeby preselekcji, komisja. Termin ogłoszenia przedstawiciela Polski na Eurowizji minął 8 lutego. Komisja przesunęła jednak możliwość wysyłania zgłoszeń. Internauci podejrzewają, że decyzja wynika z tego, iż czekano na ogłoszenie wyników szwedzkich preselekcji. Jako że Margaret nie udało się w szwedzkich preselekcjach, fani piosenkarki liczą na to, że będzie ona reprezentować Polskę. Wokalistka w wywiadzie dla eurowizja.org zdradziła, że chętnie wystąpiłaby w barwach Polski, pod warunkiem, że w przygotowanie do Eurowizji zaangażowałyby się odpowiednie osoby. Kolejnym warunkiem jaki musiałby być spełniony, są pieniądze. 

Czy piosenkarka wystartuje z ramienia Polski? O tym przekonamy się już 15 lutego, kiedy zostanie ogłoszony polski reprezentant na Konkursie Piosenki Eurowizji.

Najnowsze