Eurowizja 2019 FAWORYCI - kto może wygrać w Izraelu?

2019-05-18 21:25 M.C.
Eurowizja 2019 FAWORYCI - kto może wygrać w Izraelu?
Autor: fot./screen/youtube.com/Eurovision Song Contest Eurowizja 2019

Podczas 64. Konkursu Piosenki Eurowizji wystąpi łącznie 41 muzycznych reprezentacji krajów zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawczej. Jednak tylko kilkoro wykonawców jest typowanych do zwycięstwa. Kto może wygrać podczas Eurowizji 2019 w Izraelu? Na ESKA.pl przeczytacie o faworytach konkursu w Tel Awiwie 2019.

Eurowizja 2019 - faworyci 64. edycji konkursu są typowani od czasu zaprezentowania ostatniej muzycznej reprezentacji. Łącznie było ich 41. Choć każdy stara się pokazać z jak najlepszej strony, to nie ma co się oszukiwać - szanse na zwycięstwo ma tylko kilkoro artystów. Kto wygra w Izraelu? Warto dowiedzieć się, kto może odebrać eurowizyjne trofeum w 2019 roku i zapewnić swojemu krajowi organizację Eurowizji 2020.

Przeczytaj też: Roksana Węgiel nie wystąpi na Eurowizji w Izraelu! Jaki jest powód?

Faworyci Eurowizji 2019 - oni są typowani do zwycięstwa

Wytypowanie pewnego zwycięzcy Eurowizji 2019 jest praktycznie niemożliwe. Konkurs rządzi się nieprzewidzianymi zwrotami, a wykonawcy potrafią zaskoczyć widzów i zupełnie odwrócić losy Eurowizji. Mimo to, można jednak pokusić się o pewne przewidywania.

W mediach od dawna wymienia się bowiem kilka krajów, które mogą osiągnąć największy sukces na Eurowizji 2019. Niezależnie od tego, czy są to typowania ekspertów, czy wyniki sondy wśród fanów konkursu, w czołówce stawki znajdują się reprezentanci Włoch, Holandii, Rosji, Szwajcarii i Szwecji.

O możliwym wyniku Eurowizji 2019 dużo mówią wyniki rankingu OGAE, czyli głosowania fanów z różnych krajów. Trzy pierwsze miejsca przedstawiają się następująco:

  1. Włochy (Mahmood – Soldi)
  2. Szwajcaria (Luca Hänni – She Got Me)
  3. Holandia (Duncan Laurence – Arcade)

Nieco inaczej wyglądają typowania ekspertów:

  1. Holandia (Duncan Laurence – Arcade)
  2. Rosja (Siergiej Łazariew – Scream)
  3. Włochy (Mahmood – Soldi)

Miejsce 4 i 5 w ich rankingu zajmują odpowiednio Szwecja (John Lundvik – Too Late for Love) i Szwajcaria (Luca Hänni – She Got Me). W poniższej galerii posłuchacie propozycji faworytów Eurowizji 2019.

Wszystko wyjaśni się ostatecznie 18 maja, podczas finału Eurowizji 2019. W tym roku odbywa się ona w Izraelu, a jej hasło to Dare to dream (Odważ się marzyć).

Najnowsze