Eurowizja 2019 - Austria. Paenda z piosenką Limits zdobędzie serca widzów?

2019-05-17 17:51
Eurowizja 2019 - Austria. Paenda z piosenką Limits zdobędzie serca widzów?
Autor: screen z filmu na YouTube: PÆNDA - Limits - Austria - Official Music Video - Eurovision 2019 Eurowizja 2019 - Austria. Paenda z piosenką Limits zdobędzie serca widzów?

Austria jest jednym z niemalże najdłużej uczestniczącym krajem w Konkursie Piosenki Eurowizji. Paenda jest już 55. uczestnikiem z tego państwa, biorącym udział w tym wydarzeniu. Artystka jednocześnie ma za zadanie powtórzenie sukcesu z 2014 roku, kiedy konkurs zwyciężyła Conchita Wurst. Z jaką piosenką startuje na Eurowizji? Sprawdźcie, posłuchajcie i oceńcie na ESKA.pl

Eurowizja 2019 - Austria, a dokładniej Paenda z piosenką Limits spróbuje zdobyć serca słuchaczy w Europie. Zdecydowanie to jedna z najwolniejszych, najbardziej sentymentalnych piosenek biorących udział 64. Konkursie Piosenki Eurowizji. Artystka za sprawą swojego utworu opowiada o tym, by na każdym kroku dawać z siebie wszystko i osiągać osobisty limit. Do utworu zrealizowano teledysk, który 8 marca 2019 pojawił się na kanale Eurovision Song Contest w serwisie YouTube. Za to, jak wygląda muzyczny obrazek Limits odpowiada Lelo Brossmann.

Zobacz: Eurowizja 2019: transmisja na żywo - finał i półfinały online i TV. Gdzie oglądać?

Eurowizja 2019 - Austria

Austria bierze udział w Konkursie Piosenki Eurowizji od 1957. W swoim pierwszym udziale, za sprawą występu Boba Martina, zajęła 10. miejsce. Jeśli chodzi o pierwszy sukces, to nadszedł on w 1966 roku, kiedy to Udo Jurgens śpiewając Mercie, Cherie zajął 1. miejsce. Austria na kolejny większy sukces musiała poczekać do 2014 roku. Wówczas zwycięstwo piosenką Rise Like a Phoenix wyśpiewała Conchita Wurst. Na Eurowizji 2019 przed Paendą trudne zadanie, ponieważ rok temu Cesar Sampson z piosenką Nobody But You zajął wysokie, 3. miejsce. 

Eurowizja 2019 - Paenda z piosenką Limits

Paenda, czyli Gabriela Horn, swoją pierwszą piosenkę napisała mając 14 lata. Poza tym śpiewała w szkolnym chórze i grała na gitarze oraz fortepianie. Przeprowadziła się do Wiednia, gdzie studiowała jazz na Wiedeńskim Instytucie Muzycznym. W 2018 roku mieszkając w Wiedniu wydała swój pierwszy album. Nosi on tytuł Evolution I. W eurowizyjnej propozycji Limits wyraża swoją wrażliwość. Przekazuje informacje, że trzeba wierzyć w siebie i iść swoją drogą.

Paenda niestety nie awansowała do wielkiego finału 64. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Najnowsze