Euro 2020 - piosenka z reklamy mistrzostw. Co to za utwór? [WYKONAWCA, TYTUŁ]

2021-06-16 16:18
Euro 2021
Autor: NIKLAS HALLE'N/AFP/East News

Euro 2020 wywołuje wiele emocji wśród kibiców. Wszyscy żyją Mistrzostwami Europy i zwracają uwagę na każdy szczegół. Widzowie TVP mogli obejrzeć reklamę promującą turniej, w której mogli usłyszeć ciekawą piosenkę. Zastanawiają się, o jaki utwór chodzi. Sprawdziliśmy, jaką piosenkę słychać w spotach promocyjnych Euro 2020.

Euro 2020 trwa w najlepsze. To nie tylko duże wydarzenie sportowe, ale także komercyjne i kulturalne. Od dekad mistrzostwa Europy kojarzą się nie tylko z piłką nożną, ale także z mnóstwem gadżetów oraz muzyką. Słyszymy ją w wielu reklamach promujących Euro. Nie inaczej jest tym razem. Kibice zastanawiają się, jaką piosenkę słyszą w reklamach w TVP. Nie jest to nic innego, jak oficjalny hymn Euro 2020. Każde mistrzostwa kojarzą się z danym numerem. Euro 2004 zawsze będzie łączone z singlem Forca Nelly Furtado. Enrique Iglesias na Euro 2008 zaśpiewał Can You Here Me. Najbardziej pamiętana jest jednak Oceana, która na Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie zaśpiewała piosenkę Endless Summer. Jaka piosenka jest oficjalnym hymnem Euro 2020? Dowiedź się niżej.

Piosenki na Euro - Endless Summer, Can You Hear Me i wiele innych. Pamiętacie je wszystkie?

Euro 2020 - oficjalny hymn

Euro 2020 ma oficjalną piosenkę. Za jej stworzenie odpowiada znany na całym świecie DJ Martin Garrix. Utwór śpiewają Bono & The Edge z popularnego zespołu U2. Piosenka nosi tytuł We Are The People i oficjalnie została wydana 14.05.2021. Widzowie TVP mogli zobaczyć występ na żywo podczas ceremonii otwarcia mistrzostw.

Euro 2020 - kiedy i gdzie? [DATA, MIEJSCA]

UEFA EURO 2020 po raz pierwszy w historii zawodów odbywa się na całym kontynencie, w sumie w 11-stu miastach. Gospodarzami tego lata będą Amsterdam, Baku, Bukareszt, Budapeszt, Kopenhaga, Glasgow, Londyn, Monachium, Rzym, Petersburg i Sewilla. Do pierwsze starcia Turcji z Włochami dojdzie 11-ego czerwca na Stadio Olimpico w Rzymie. Finał odbędzie się 11-ego lipca na londyńskim stadionie Wembley.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze