Euro 2020 - piosenka z reklamy mistrzostw. Co to za utwór? [WYKONAWCA, TYTUŁ]

2021-06-16 16:18 Adrian Rybak
Euro 2021
Autor: NIKLAS HALLE'N/AFP/East News

Euro 2020 wywołuje wiele emocji wśród kibiców. Wszyscy żyją Mistrzostwami Europy i zwracają uwagę na każdy szczegół. Widzowie TVP mogli obejrzeć reklamę promującą turniej, w której mogli usłyszeć ciekawą piosenkę. Zastanawiają się, o jaki utwór chodzi. Sprawdziliśmy, jaką piosenkę słychać w spotach promocyjnych Euro 2020.

Euro 2020 trwa w najlepsze. To nie tylko duże wydarzenie sportowe, ale także komercyjne i kulturalne. Od dekad mistrzostwa Europy kojarzą się nie tylko z piłką nożną, ale także z mnóstwem gadżetów oraz muzyką. Słyszymy ją w wielu reklamach promujących Euro. Nie inaczej jest tym razem. Kibice zastanawiają się, jaką piosenkę słyszą w reklamach w TVP. Nie jest to nic innego, jak oficjalny hymn Euro 2020. Każde mistrzostwa kojarzą się z danym numerem. Euro 2004 zawsze będzie łączone z singlem Forca Nelly Furtado. Enrique Iglesias na Euro 2008 zaśpiewał Can You Here Me. Najbardziej pamiętana jest jednak Oceana, która na Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie zaśpiewała piosenkę Endless Summer. Jaka piosenka jest oficjalnym hymnem Euro 2020? Dowiedź się niżej.

Piosenki na Euro - Endless Summer, Can You Hear Me i wiele innych. Pamiętacie je wszystkie?

Euro 2020 - oficjalny hymn

Euro 2020 ma oficjalną piosenkę. Za jej stworzenie odpowiada znany na całym świecie DJ Martin Garrix. Utwór śpiewają Bono & The Edge z popularnego zespołu U2. Piosenka nosi tytuł We Are The People i oficjalnie została wydana 14.05.2021. Widzowie TVP mogli zobaczyć występ na żywo podczas ceremonii otwarcia mistrzostw.

Euro 2020 - kiedy i gdzie? [DATA, MIEJSCA]

UEFA EURO 2020 po raz pierwszy w historii zawodów odbywa się na całym kontynencie, w sumie w 11-stu miastach. Gospodarzami tego lata będą Amsterdam, Baku, Bukareszt, Budapeszt, Kopenhaga, Glasgow, Londyn, Monachium, Rzym, Petersburg i Sewilla. Do pierwsze starcia Turcji z Włochami dojdzie 11-ego czerwca na Stadio Olimpico w Rzymie. Finał odbędzie się 11-ego lipca na londyńskim stadionie Wembley.

Najnowsze