Wiosna w Polsce

i

Autor: Marek BAZAK/East News

POGODA

Eksplozja ciepła na horyzoncie. Wiosna 2024 uderzy znienacka! Na termometrach wartości, jakich w tym roku nie było

2024-02-27 15:52

Oficjalnie można powiedzieć, że to już koniec zimy. Przełom lutego i marca 2024 przyniesie temperatury, jakich w tym roku jeszcze nie było. Synoptycy nie mają już żadnych wątpliwości - Polacy powinni przygotować się na wiosenną eksplozję ciepła.

Wiosna w pełni! Takiej pogody nie było w Polsce od dawna! Luty przyniósł spore zmiany za oknem, które ucieszyły miliony Polaków. Tegoroczna zima była bardzo nierówna. Trudno było zatem przewidzieć, czy ponownie nas nie zaskoczy i nie zaatakuje w chwili, gdy nikt nie będzie się jej spodziewać. Najnowsze raporty pogodowe na przełom lutego i marca nie pozostawiają już żadnych wątpliwości. Synoptycy są przekonani, że to już koniec zimy. Wiosna 2024 rozgości się w naszym kraju szybciej niż myśleliśmy, bo już na początku kolejnego miesiąca. Jak wynika z prognoz długoterminowych na marzec, na termometrach należy spodziewać się kilkunastu stopni na plusie. Z takimi wartościami nie mieliśmy do czynienia już długo.

Jaka będzie wiosna 2024? Miesiąc przed TAKIE szokujące prognozy!

Maks On Air - Luna na Eurowizję | Eska

Atak ciepła w Polsce. Wiosna zbliża się wielkimi krokami!

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny już 21 marca. Kojarzona z ciepłem i pozytywnymi zmianami pora roku rozgości się jednak nieco szybciej. Jak podają synoptycy, opierając się na dostępnych modelach, przełom lutego i marca przyniesie temperatury sięgające nawet... 18 stopni. O ile końcówka lutego może być jeszcze deszczowa, tak wejściu w kolejny miesiąc towarzyszyć będzie słoneczna aura. Najcieplejsza zapowiada się niedziela (3 marca). Wówczas na zachodzie Polski można spodziewać się prawie 20 stopni na plusie. W pozostałych regionach od 16 do 18. W kolejnych dniach nieco zimniej. Wskaźniki na termometrach wciąż będą jednak pokazywać dwucyfrowe wartości na plusie.