Ekipa Friza rozbiła bank. ZAROBKI za płytę i piosenkę SZOKUJĄ! [PIENIĄDZE]

i

Autor: E-Muzyka Ekipa Friza rozbiła bank. ZAROBKI za płytę i piosenkę SZOKUJĄ! [PIENIĄDZE]

Ekipa Friza rozbiła bank. ZAROBKI za płytę i piosenkę SZOKUJĄ!

2021-07-16 10:54

EKIPA Friza podbiła polski rynek muzyczny! Jej debiutancki album SEZON 3 okazał się absolutnym hitem sprzedażowym. Ogromną popularnością cieszy się również singiel 3KIPA. Poznajcie już teraz szczegóły.

Spis treści

 1. Ekipa Friza - zarobki, płyta, piosenka
 2. EKIPA - płyta Sezon 3
 3. Płyta Ekipy Friza - piosenki na albumie Sezon

Ekipa Friza - zarobki za płytę i singiel mogą zaskoczyć, a nawet zszokować wiele osób. Ile zarobiła Ekipa Friza? Debiutancki album EKIPY, który swoją premierę miał 26 czerwca 2021, otrzymał status Platynowej Płyty, przysługujący za sprzedaż 30 tysięcy egzemplarzy. Sezon 3 w tygodniu premiery zajął pierwsze miejsce w zestawieniu OLiS, czyli na oficjalnej liście sprzedaży, jako najlepiej sprzedająca się płyta w Polsce. Wcześniej Ekipa Holding pochwaliła się, że przychody ze sprzedaży albumu, wyłącznie w przedsprzedaży, wyniosły 2,7 mln brutto, co na czysto przyniosło zysk 2,2 mln złotych netto. Teraz pojawiły się kolejne dane, jeśli chodzi o zarobki Ekipy Friza 2021.

Kim są ludzie EKIPY [FRIZ, WERSOW, TROMBA, MINI MAJK] | ESKA XD - Hotplota #25

Ekipa Friza - zarobki, płyta, piosenka

Pierwszy singiel z albumu Sezon 3, czyli utwór 3KIPA, otrzymał natomiast certyfikację diamentowej płyty, przysługującą singlom, z których przychód przekroczył 200 000 zł. Wyróżnienia otrzymały również pozostałe single z albumu. Twórcy za piosenkę Chill zgarnęli platynową płytę i zarobili 40 000 zł. Natomiast za utwór Zaebyście i Zygzak, które znacie z Rap 20 w Radiu ESKA, Ekipa otrzymała złotą płytę a na ich koncie pojawi się przychód 20 000 zł.

O kim mowa? Ekipa Friza bez tajemnic!

Pytanie 1 z 11
Mercedesem w Ekipie nie jeździ...

EKIPA - płyta Sezon 3

Sezon 3 to fonograficzny debiut członków EKIPY, czyli najpopularniejszych obecnie youtuberów i influencerów w Polsce. Ich nowy album zawiera 13 utworów, w tym doskonale znane już single: 3Kipa, Zaebyście, Chill i Zygzak - teledyski do tych kawałków zgromadziły ponad 100 milionów wyświetleń na YouTube. Za produkcję większości utworów odpowiada Donatan, pełniący rolę producenta wykonawczego projektu. Na płycie gościnnie wystąpili Qry z kolektywu chillwagon, Roxie, B.R.O oraz Jacuś.

Album ukazał się 26 czerwca 2021 w labelu Ekipa/Donpro. Jest już dostępny w sprzedaży w sklepach Empik. Za dystrybucję cyfrową albumu odpowiada e-Muzyka.

Płyta Ekipy Friza - piosenki na albumie Sezon

Sezon 3 oferuje pop-trapowy rollercoaster i idealny scenariusz beztroskiego życia. EKIPA przeprowadza nas po mapie swoich dotychczasowych dokonań, ale i snuje plany na przyszłość. Bezczelnie obezwładniający, miejscami „egoistyczny” rap chłopaków został wzbogacony o balladowy rytm współczesnego R&B i świadome, kobiece partie wokalne.

EKIPA doskonale wyczuwa obecne tendencje panujące we współczesnym popie, takie jak trap, future-r'n'b czy UK hardcore. W warstwie muzycznej na płycie, za którą odpowiada w największym stopniu Donatan, producent wykonawczy projektu, dominują zrelaksowane, nowoczesne produkcje, które w sposób nieinwazyjny zostały przeszczepione na polski grunt. Obecny na niej w wyważonych proporcjach klubowy trap co chwilę flirtuje z klimatem R&B, serwując motywy proste, a jednocześnie bardzo nośne.

Ekipa Friza wysadziła sprawny samochód w powietrze. Internauci MOCNO oburzeni

Sezon 3 z pewnością jest strzałem w dziesiątkę - zarówno pod względem komercyjnym, jak i artystycznym. Nie tylko odzwierciedla przemianę, jaką youtuberzy przeszli na przestrzeni ostatnich lat, ale też dokumentuje ważny etap w ich dotychczasowej karierze. Dziś, w dobie beznamiętnego i schematycznego podejścia do muzyki, EKIPA brawurowo, a jednocześnie gustownie wyważyła drzwi muzycznego show-biznesu i zabawiła się jego regułami. Jej debiutancki album stanie się synonimem kreatywnego podejścia do formy piosenki i brzmieniowych inspiracji.

Ekipa - Sezon 3 [TRACKLISTA]

 • 1. 3KIPA
 • 2. ZAEBYŚCIE (feat. Qry)
 • 3. Napad Na Bank (feat. Roxie)
 • 4. Chill
 • 5. Ja To Tak Czuję (feat. B.R.O)
 • 6. Sen
 • 7. Selfmade
 • 8. Na Zajawce
 • 9. Uśmiech
 • 10. Do Fury
 • 11. Zygzak (feat. Jacuś)
 • 12. Influencer Party Hard
 • 13. Dobry Mood