szkoła

i

Autor: Szymczak Krzysztof/POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Egzamin ósmoklasisty 2022 będzie trudniejszy! Co się zmieni?

2021-02-16 13:58

To już pewne. Egzamin ósmoklasisty od 2022 roku będzie nieco trudniejszy. Co się zmieni? Na co trzeba się przygotować? Jak się okazuje, uczniowie będą musieli zdawać czwarty obowiązkowy egzamin. Więcej szczegółów na ten temat, zdradzamy w artykule poniżej.

Egzamin ósmoklasisty 2022 będzie trudniejszy! Co się zmieni? To ciekawi uczniów ze szkół podstawowych, ale także ich rodziców i opiekunów. Egzaminy ósmych klas są obowiązkowe i muszą przystąpić do nich uczniowie, po to by otrzymać promocję do szkoły średniej. Zazwyczaj przeprowadzane są wiosną w maju i mają za zadanie podsumować, ale również sprawdzić wiedzę uczniów, którą zdobyli w ciągu ostatnich lat. Choć nie da się ich nie zdać, to zdobyte punkty mogą odegrać bardzo ważną rolę na etapie rekrutacji do liceum, bądź technikum.

Egzaminy ósmoklasistów oficjalnie od 2019 roku zastępują testy gimnazjalne, które zostały zlikwidowane podobnie jak gimnazja. Ze względu na pandemię koronawirusa, a także naukę zdalną w 2021 roku, arkusze będą nieco łatwiejsze, ponieważ zmniejszyła się lista lektur obowiązkowych. Niestety w przypadku 2022 roku sytuacja wygląda całkiem inaczej. Testy ósmych klas będą trudniejsze! Co się zmieni?

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

Egzamin ósmoklasisty 2022 - zmiany

Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała jakiś czas temu, że od 2022 roku zakres egzaminu zostanie nieco rozszerzony. Mianowicie chodzi o to, że ósmoklasiści będą zdawać go nie z trzech przedmiotów obowiązkowych, ale z czterech. Oprócz języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego, uczniowie będą musieli przystąpić również do jednego testu z przedmiotu dodatkowego, który będą mogli sobie wybrać sami. Do wyboru będzie - biologia, fizyka, chemia, geografia lub historia.

Szkoła - typowe teksty nauczycieli

Pytanie 1 z 14
Dzwonek/przerwa jest dla ...