Egzamin ósmoklasisty 2020 trudniejszy niż rok temu? Wyniki krajowe mówią same za siebie!

2020-07-31 12:05 Maksymilian Kluziewicz
Egzamin ósmoklasisty
Autor: KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Na ten dzień czekały setki tysięcy uczniów. Po ponad miesiącu od oddania arkuszy znane są już wyniki egzaminu ósmoklasisty 2020. Jak poszły poszczególne jego elementy w porównaniu do wyników z zeszłego roku? Zobacz na ESKA.pl, jakie są średnie wyniki krajowe z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Tak słabych jeszcze nie było? Sprawdź!

Egzamin ósmoklasisty 2020 - wyniki słabsze niż rok temu? Wszystko jest już wiadome! W tym roku uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych przystąpili do rozwiązywania arkuszy z poszczególnych części w czerwcu, a nie kwietniu, jak to miało miejsce w zeszłym roku. Było to związane z wybuchem pandemii koronawirusa i wprowadzeniem szeregu zmian w organizacji roku szkolnego 2019/20. Od marca uczniowie kontynuowali naukę w formie zdalnej. Sesja egzaminacyjna rozpoczęła się dopiero 16 czerwca i trwała do 18 czerwca. W trakcie trwającego trzy dni maratonu zdający musieli zmierzyć się z zadaniami z języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego.

Zgodnie z zapowiedziami, w piątek 31 lipca opublikowane zostały oficjalne wyniki z egzaminu ósmoklasisty. Jak prezentują się wyniki krajowe w porównaniu do zeszłego roku, kiedy to uczniowie szkół podstawowych przystępowali do egzaminu ósmoklasisty po raz pierwszy? Warto wspomnieć o tym, że w zeszłym roku mieliśmy do czynienia z podwójną rekrutacją - po raz ostatni przeprowadzany był jeszcze egzamin gimnazjalny oraz właśnie egzamin ósmoklasisty.

Ósmoklasiści skończyli egzaminacyjny maraton. Jakie mają plany?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Egzamin ósmoklasisty 2020 - wyniki krajowe

W zeszłym roku uczniom przystępującym do egzaminu ósmoklasisty najlepiej poszła część z języka polskiego. Średnia krajowa z tego przedmiotu wyniosła 63%. Nieco słabiej poszedł język angielski - tutaj mieliśmy do czynienia z 59%. Najsłabiej wypadła matematyka - średnia krajowa wyniosła 45%.

Według informacji udostępnionych na stronie CKE, w porównaniu do zeszłego roku lepiej wypadła tylko matematyka. Średnia punktów z tego przedmiotu wyniosła 46%, czyli o 1% więcej w porównaniu do 2019 roku. Jeśli chodzi o średni wynik z języka polskiego, to uplasował się on na poziomie 59%, a z języka angielskiego o 5% mniej, czyli 54%.

Najnowsze