Edukacja domowa nie dla wszystkich! Planowane zmiany oburzyły uczniów i rodziców

2022-10-24 17:21
Edukacja domowa
Autor: pixabay.com/klimkin Edukacja domowa - nadchodzą duże zmiany!

Edukacja domowa to temat, który zaniepokoił wielu rodziców i uczniów. Okazuje się, że Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowuje nowelizację ustawy, która reguluje zasady nauki w domu. Pomysły ministra nie spodobały się zainteresowanym. Według nich jego pomysły mogą doprowadzić do znacznego ograniczenia możliwości nauczania w formie zdalnej. Co ma się zmienić?

Edukacja domowa niespodziewanie stała się tematem, o którym zrobiło się głośno wśród rodziców i uczniów. Czym właściwie jest? To nic innego, jak nauka w domu. W Polsce nadal jest wielu rodziców, którym zależy, aby ich pociechy przyjmowały lekcje w zaciszu domowym. Powodów takiej decyzji może być dużo. Często jest to presja, jaką mogą na dzieciach wywoływać lekcje w placówce szkolnej. W wielu przypadkach problemem jest akceptacja przez rówieśników lub problemy z odnalezieniem się w gronie obcych osób. Niektórzy rodzice decydują się na decyzję o nauce zdalnej dlatego, że ich dziecko potrzebuje szczególnej uwagi. Teraz okazuje się, że edukacja domowa może być luksusem dla wybranych, a wszystko z powodu planowanej nowelizacji ustawy.

ZOBACZ TAKŻE: Matura 2023 - kiedy jest? DATA i harmonogram egzaminu dojrzałości

RAPOWE HITY ZAWODNIKÓW FAME MMA, POLSKI MrBEAST, DIETETYCZNA PIZZA, CYFROWE BLACHY | ESKA XD #060

Edukacja domowa - nadchodzą zmiany w ustawie

Minister edukacji zapowiedział zmiany w zasadach przydzielania zgody na edukację domową. Jeśli projekt ustawy przejdzie, zmienić się ma 5 kwestii:

  • przywrócenie zezwolenia na edukację domową pod warunkiem, że placówka, do której dziecko zostało przyjęte, znajduje się na terenie województwa, w którym dziecko mieszka,
  • wskazanie terminu złożenia wniosku o udzielenie zgody na spełnianie obowiązku nauki poza placówką,
  • posiadanie warunków lokalowych, które zapewnią możliwość przeprowadzenia lekcji,
  • limit 50 procent uczniów, którzy w danym momencie korzystają z edukacji domowej
  • egzaminy klasyfikacyjne mają odbywać się jedynie w placówkach szkolnych.

Zmiany te zaniepokoiły rodziców. W mediach społecznościowych pojawiły się komentarze osób, które obawiają się, że możliwość zdalnego uczęszczania na lekcje zostanie odebrana ich dzieciom. Co wy sądzicie na ten temat?

ZOBACZ TAKŻE: CKE matura próbna 2022 - zadania załamały uczniów. Tak wyglądał arkusz pokazowy!

Sonda
Popieracie nowelizaję ustawy o edukacji domowej?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze