e-TOLL: co to jest? Jak korzystać z aplikacji i uniknąć wysokiego mandatu?

2021-11-30 11:34
E-toll: co to jest? Jak korzystać z aplikacji?
Autor: TOMASZ SOCZEWKA SE / EAST NEWS / MEDIAPICTURES E-toll: co to jest? Jak korzystać z aplikacji?

Od środy, 1 grudnia 2021 roku, wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące podróżowania w Polsce jeżeli chodzi o korzystanie z autostrad. Nie zapłacimy już za przejazd u osoby pobierającej opłatę. Trzeba będzie zainstalować specjalną aplikację e-TOLL, dzięki której przejazdy mają być dużo przyjemniejsze dla kierujących. Nowy system ma za zadanie zlikwidować zatory na bramkach.

e-TOLL: co to jest? Jak korzystać z aplikacji? To coraz częściej zadawane pytania przez wszystkich użytkowników samochodów. Od środy, 1 grudnia 2021 roku, za przejazd autostradą w Polsce nie będziemy musieli płacić na bramkach. Wszystko będzie odbywało się automatycznie. Przed podróżą warto ją dokładnie zaplanować. Na płatnych odcinkach autostrady A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław-Sośnica przejazd przez miejsca poboru opłat będzie odbywał się bez szlabanów. Co ważna opłaty nie zapłacimy już u inkasenta w kiosku, ale kupując e-bilet autostradowy w aplikacji e-TOLL.

Jak wypada Boże Narodzenie 2021 i Nowy Rok? To najgorsza z możliwych opcji!

ESKA XD #036 - SKOKI NARCIARSKIE, TEST ZIMÓWEK, ELIF, SEKRETY FRIDAY

e-TOLL: co to jest?

e-TOLL to system poboru opłat na autostradach bez konieczności zatrzymywania się na bramkach. Wystarczy kupić e-bilet autostradowy i przekazując dane geolokalizacyjne za pomocą aplikacji e-TOLL PL lub urządzeń OBU/ZSL. Ważne jest również to, że za wjazd na autostradę pasem oznaczony e-TOLL bez wniesienia opłaty za przejazd spowoduje naruszenie podlegające nałożeniu kary grzywny nawet do 500 złotych.

Oliwka Brazil i jej hit Big Mommy po francusku. Fani: to sto razy lepsze od oryginału!

e-TOLL: jak korzystać z aplikacji?

Z aplikacji e-TOLL można korzystać na każdym smartfonie z systemem Android i iOS. Wystarczy pobrać apkę z dedykowanego sklepu, a następnie zarejestrować się i wpisać dane karty bankowej. Transakcje są bezpiecznie rejestrowane i nie trzeba się obawiać o swoje pieniądze na koncie. Musimy jednak pamiętać, aby sprawdzić czy ściągamy dobrą aplikację!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze