Dziewczyna ReZigiusza miała rozległy udar mózgu. Youtuber ujawnił dramatyczne kulisy

i

Autor: screen z filmu na YouTube: Wracam na youtube. Co się stało? Co dalej? / screen z Instagrama: instagram.com/rezigiusz/ Dziewczyna ReZigiusza miała rozległy udar mózgu. Youtuber ujawnił dramatyczne kulisy

Dziewczyna ReZigiusza miała rozległy udar mózgu. Youtuber ujawnił dramatyczne kulisy

2022-06-23 16:04

Dziewczyna ReZigiusza walczy o powrót do pełnej sprawności po tym, gdy w kwietniu 2022 przeszła rozległy udar mózgu. Youtuber po miesiącu od tego smutnego zdarzenia ujawnił całą prawdę, ale dopiero teraz nagrał filmik z dokładnym opisem stanu zdrowia ukochanej. Powiadomił też, że wraca do nagrywania filmików, jednak nie będzie to wcale takie proste. Poznajcie szczegóły już teraz.

Spis treści

  1. Dziewczyna ReZigiusza - co się stało?
  2. ReZigiusz - kim jest?

Dziewczyna ReZigiusza miała rozległy udar mózgu, o czym dowiedzieliśmy się w kwietniu 2022. Remigiusz Wierzgoń zdecydował się ujawnić tę informację i tym samym wyjaśnić prawdziwy powód swojego zniknięcia z platformy do zamieszczania filmików pod koniec maja 2022. Wiadomość wywołała smutek wśród fanów popularnego Youtubera, ale sprawiła też, że wiele osób zrozumiało, iż nic nie jest dane nam na zawsze. Dziewczyna Rezigiusza w jednym ze swoich ostatnich postów napisała: Zdjęcie zrobione dokładnie 4 miesiące temu, kto by pomyślał, że w tak krótkim czasie nasze życie totalnie się zmieni. W innym poście opisała całą sytuację. Wyjaśniła, że kompletnie nie wie, dlaczego tak się stało, ale zrobi wszystko, by wrócić do pełnego funkcjonowania. Jednocześnie zaapelowała do innych kobiet, by te regularnie się badały i sprawdzały, czy mogą przyjmować antykoncepcję hormonalną. Teraz nieco więcej ujawnił popularny Youtuber, który jednocześnie ogłosił swój powrót do nagrywania po krótkiej przerwie. 

Ekipa Friza oficjalnie KOŃCZY nagrywanie, jakie znaliśmy. Każdy idzie w swoją stronę!

Friz kiedyś i dziś

Dziewczyna ReZigiusza - co się stało?

Remigiusz Wierzgoń długo próbował nagrać filmik, w którym wyjaśnia, co się dokładnie stało ze zdrowiem jego ukochanej dziewczyny. Po kilku próbach postanowił zrobić to spontanicznie. Wytłumaczył, że Weronika miała bardzo rozległy udar mózgu. Lekarze zrobili trombektomię, która miała na celu usunięcie zakrzepu krwi, który był zatorem przez co krew dalej nie płynęła. Jak mówi, udar był niedorkwienny, przez co wystąpił obrzęk. Neurochirurdzy zrobili kraniektomię, czyli otworzyli czaszkę:

Dziś to wygląda tak, że jest to porażenie całej lewej stronie ciała. Werka ma niedowład w lewej nodze lewej ręce, co jest teraz rehabilitowane. Będziemy nad tym bardzo długo pracowali. (...) Najważniejsze, że rehabilitacja postępuje, kroczek po kroczku

- wyjaśnił ogólnie ReZigiusz. Mówił, że cała sytuacja bardzo na niego wpłynęła. Ma wahania nastroju, emocji i nie ma wątpliwości, że nagrywanie filmików nie będzie łatwe. Sam decyduje się na powrót, bo chce powoli wracać do codzienności, w nowej rzeczywistości. Najważniejszy jest jednak apel Youtubera. Zachęca do robienia morfologii i kontrolować swoje zdrowie: - Badajcie się i pijcie dużo wody.

ReZigiusz - kim jest?

ReZigiusz, czyli Remigiusz Wierzgoń urodził się 11 września 1996 roku w Rybniku. 27 sierpnia 2012 roku założył kanał na YouTube, na którym od tamtego czasu zebrał 4,3 miliona subskrypcji. W 2017 roku był jednym z członków jury w programie The Brain. Genialny Umysł. Youtuber uwielbia jazdę na motocyklu offroadowym i zaczyna przygodę z driftem. ReZi trenował także pływanie i przez 8 lat… śpiewał. Swoją popularność ReZigiusz wykorzystuje, by pomagać innym, dlatego często bierze udział w licznych akcjach charytatywnych, które inicjuje.