Kalendarz / zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Pixabay Kalendarz / zdjęcie ilustracyjne

Dzień wolny za 1 listopada 2020 - czy będzie dodatkowe wolne od pracy i szkoły?

2020-11-01 18:34

Dzień Wszystkich Świętych 2020 zbliża się wielkimi krokami! Jak w tym roku będzie wyglądał ten szczególny dzień? Czy za 1 listopada przysługuje wszystkim dzień wolny? Ten temat już w najbliższym czasie będzie interesował niemalże każdego z nas! Czy będzie istniała możliwość odbioru wolnego za 1 listopada 2020? Wyjaśniamy tę kwestię poniżej!

Dzień wolny za 1 listopada 2020? Ta kwestia coraz bardziej nurtuje wszystkich polaków, którzy zastanawiają się czy będzie im przysługiwała możliwość odebrania sobie tego dnia w innym terminie. Jak wiemy, Dzień Wszystkich Świętych ustawowo jest dniem wolnym od pracy, a w tym roku święto to przypada na niedzielę, 1 listopada 2020. Większość osób już teraz zastanawia się czy będzie przysługiwać im jeden dzień wolny do odbioru, dlatego też już na ESKA.pl wyjaśniamy tę kwestię. Czy pracownicy będą mogli ubiegać się o urlop za 1 listopada 2020? Dla wszystkich, którzy liczyli na dodatkowy dzień wolny za 1 listopada 2020 mamy smutne wiadomości, ponieważ zgodnie z przepisami prawa, odebranie dnia wolnego jest możliwe tylko wtedy, gdy święto przypada w sobotę. Zatem za 1 listopada 2020 nie należy się dzień wolny. 

QUIZ. Dzień Wszystkich Świętych. Co wiesz o 1 listopada?

Pytanie 1 z 10
Czy Wszystkich Świętych to to samo co Święto Zmarłych?

Dzień wolny za 1 listopada 2020. Odbiór wolnego tylko w soboty 

Jak wynika z artykuł 130 Paragrafu 2 Kodeksu Pracy - każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin. W praktyce oznacza to, że za 1 listopada 2020, Wszystkich Świętych nie przysługuje dodatkowy dzień wolny. Tak samo wygląda sytuacja w przypadku szkół. 2 listopada 2020, czyli poniedziałek nie jest dniem ustawowo wolnym, a więc zajęcia lekcyjne odbywają się według szkolnego grafiku.

Express Biedrzyckiej - Marek Balicki: Trzeba zamknąć cmentarze 1 listopada