Wszystkich Świętych 2020 - wolne czy nie? Czy będą otwarte cmentarze?

Znicz na Wszystkich Świętych
Autor: TOMASZ MATUSZKIEWICZ / SE / EAST NEWS

Przypadające 1 listopada święto Wszystkich Świętych to wyjątkowy dzień, w którym zgodnie z tradycją odwiedzamy groby naszych bliskich. Ze względu na pandemię koronawirusa obchody tego dnia mają przebiegać zupełnie inaczej, niż dotychczas. Czy 1 listopada będzie wolne? Czy będą otwarte cmentarze? Tematowi przyglądamy się na ESKA.pl. Sprawdźcie koniecznie!

Spis treści

  1. Wszystkich Świętych 2020 - czy 1 listopada jest wolne?
  2. Wszystkich Świętych 2020 - czy cmentarze będą otwarte?

Wszystkich Świętych 2020 - czy 1 listopada jest dniem wolnym od pracy? Czy cmentarze będą otwarte? Oto pytania, na które odpowiedzi poszukują internauci z całej Polski. Obchodzone od lat w naszym kraju święto zbliża się wielkimi krokami. W wyniku pandemii koronawirusa pojawiło się wiele wątpliwości, co do jego organizacji. W Polsce dzień Wszystkich Świętych nierozerwalnie związany jest z tradycją odwiedzania grobów naszych najbliższych. Miliony osób zjeżdżają się w rodzinne strony, by zapalić znicze, pomodlić się nad grobem bliskich, którzy odeszli czy też spędzić czas ze swoją rodziną. Jak jednak wiadomo, w dobie pandemii koronawirusa nie powinno się organizować imprez rodzinnych czy spotkań towarzyskich, gdzie liczba osób przekraczałaby pięć, celem uniknięcia zakażenia COVID-19. Czy w związku z wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami cmentarze będą otwarte? Co z dniami wolnymi - czy 1 i 2 listopada to dni wolne od pracy?

ESKA XD #007

Wszystkich Świętych 2020 - czy 1 listopada jest wolne?

Wszystkich Świętych to jedno z tych polskich świąt, które są ustawowo wolne od pracy. Wielu Polaków zastanawia się, czy również 2 listopada jest dniem wolnym. Otóż nie - Dzień Zaduszny to normalny dzień roboczy. Tego dnia otwarte będą galerie handlowe, sklepy czy też urzędy.

Wszystkich Świętych 2020 - czy cmentarze będą otwarte?

Wiele osób zastanawia się też, czy przy liczbie ponad 20 tysięcy osób zakażonych koronawirusem cmentarze pozostaną otwarte. Rząd nie podjął decyzji o ich zamknięciu. Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki apelował jednak, by Polacy zdecydowali się na odwiedzenie grobów przed lub po święcie, by uniknąć tłumów. Na cmentarzach obowiązują zasady dystansu społecznego oraz zasłaniania ust i nosa.

Najnowsze