Ojciec z synem

i

Autor: Pixabay

Dzień Mężczyzny a Dzień Chłopaka - różnica. Mało kto wie, na czym polega

2023-03-10 9:08

Można odnieść wrażenie, że Dzień Mężczyzny i Dzień Chłopaka to to samo. Nic bardziej mylnego! Są to odrębne święta, które celebrujemy w innym czasie. Czym zatem różni się Dzień Chłopaka od Dnia Mężczyzny? Kiedy wypadają w 2023 roku? Wszystkie najważniejsze informacje serwujemy w tym artykule.

Spis treści

  1. Dzień Mężczyzny a Dzień Chłopaka - różnica

Dzień Mężczyzny a Dzień Chłopaka - czym się różnią? Choć z pozoru można odnieść wrażenie, że to te same święta, stanowią one odrębne okazje do świętowania. Mimo że panowie z pewnością celebrują mniej hucznie niż przedstawicielki płci pięknej podczas wypadającego 8 marca Dnia Kobiet, to mogą pochwalić się w kalendarzu aż dwoma dedykowanymi sobie świętami. Z pewnością wielu z was zastanawia się teraz, czy mężczyznom nie jest za dobrze. W końcu w Polsce właściwie nie funkcjonuje Dzień Dziewczyny, choć takowy istnieje w kalendarzu. Obchodzimy go 19 grudnia. Wróćmy jednak do panów i wyjaśnijmy, jakie są różnice między Dniem Mężczyzny a Dniem Chłopaka. To z pewnością będzie przydatna wiedza w sytuacji, gdy będziecie zastanawiać się, komu kiedy wysłać życzenia. 

Życzenia na Dzień Mężczyzny 2023. Krótkie, szczere wierszyki dla męża, partnera, chłopaka

Shake Your Eska #28 | Wolf

Dzień Mężczyzny a Dzień Chłopaka - różnica

Jak już wspomnieliśmy, Dzień Mężczyzny i Dzień Chłopaka to dwa odrębne święta. Dzień Chłopaka wypada co roku 30 września i jest z założenia dedykowany, jak sama nazwa wskazuje, chłopcom. Życzenia wówczas składa się braciom, synom, uczniom oraz partnerom. Dzień Mężczyzny jest natomiast skierowany w stronę dorosłych już mężczyzn. 10 marca warto złożyć życzenia tacie, dziadkowi, nauczycielowi, sąsiadowi czy szefowi.

Sonda
Czy obchodzisz Dzień Chłopaka/Dzień Mężczyzny?