Dzień Mężczyzn

i

Autor: Canva

daty

Dzień Mężczyzny 2024 - kiedy wypada? Ta data co roku budzi wątpliwości. Wszystko przez inne święto!

2024-03-05 14:38

O ile nikt nie ma żadnych wątpliwości, kiedy wypada Dzień Kobiet, tak Dzień Mężczyzn bywa problematyczny. Wszystko przez to, że panowie mają też inną okazję do świętowania, a mianowicie Dzień Chłopaka. Kiedy wypada Dzień Mężczyzn i czym różni się od święta celebrowanego we wrześniu? Wyjaśniamy. U nas znajdziecie też propozycje życzeń.

Kiedy wypada Dzień Mężczyzny w 2024 roku i czym właściwie różni się od obchodzonego we wrześniu Dnia Chłopaka? Te pytania co roku pojawiają się w głowach milionów Polek i nie powinny pozostać bez odpowiedzi. Marzec 2024 obfituje w tym roku w dni zaznaczone w kalendarzach na czerwono. To właśnie w tym miesiącu wypada Niedziela Wielkanocna oraz Dzień Kobiet. Święto wszystkich pań celebrujemy tradycyjnie 8 marca. To właśnie wtedy pralinki znikają ze sklepowych półek, a pod kwiaciarniami gromadzą się tłumy. W marcu swoje święto mają jednak nie tylko panie, ale i panowie. Obdarowane 8 marca miłymi słowami czy drobnymi upominkami kobiety mogą zrekompensować się zaledwie kilka dni później. Dzień Mężczyzn obchodziły właściwie chwilę po Dniu Kobiet. I choć mogłoby się wydawać inaczej, Dzień Mężczyzn nie jest tym samym, co celebrowany 30 września Dzień Chłopaka. 

Dzień Kobiet 2024 - piękne i oryginalne życzenia do wysłania. Nadadzą się do zapisania na kartkach!

Roxie Węgiel o Tańcu z Gwiazdami i ślubie z Kevinem

Dzień Mężczyzny 2024 - kiedy jest? 

Dzień Mężczyzny to święto, które obchodzimy również w marcu i to zaledwie dwa dni po Dniu Kobiet, bo 10 marca. Panie mają wówczas idealną okazję, by sprawić przyjemność swoim partnerom, przyjaciołom czy kolegom z pracy. Doskonałym pomysłem na prezent będą oczywiście życzenia - unikatowe, piękne, zawierające w sobie to, co najważniejsze. Czego życzyć mężczyznom w dniu ich święta? Oto kilka propozycji:

- "Niech Twój los układa się jak najlepiej skrojony garnitur, a życie obdarzy Cię niezapomnianymi przygodami i spełnieniem! Szczęśliwego Dnia Mężczyzn!"

- "W dniu przeznaczonym dla prawdziwych bohaterów, życzę Ci, abyś zawsze był liderem swojego życia, odważnym w podejmowaniu decyzji i inspiracją dla innych. Wszystkiego najlepszego!"

Dzień Mężczyzn a Dzień Chłopaka - różnica

Czym różni się Dzień Mężczyzn od Dnia Chłopaka? Obchodzone 10 marca święto jest dedykowane dorosłym mężczyznom, natomiast to celebrowane we wrześniu nieletnim chłopcom. Nic się jednak nie stanie, jeśli dorośli panowie otrzymają życzenia 30 września, a dzieci 10 marca.