Dzień Mężczyzny 2021 - kiedy jest w Polsce? Czy to ta sama data co dzień chłopaka?

2021-03-02 14:20 ek
mężczyzna
Autor: pixabay.com

Jak się okazuje, nie tylko kobiety mają swoje święto, ale także mężczyźni. Będziecie w szoku, ponieważ wcale nie chodzi tu o popularny dzień chłopaka, a o Dzień Mężczyzny! Kiedy w takim razie obchodzi się to święto w Polsce? Czy to ta sama data co dzień chłopaka? Ta informacja może wam się przydać!

Dzień Mężczyzny 2021 - kiedy jest w Polsce? Czy to ta sama data co dzień chłopaka? To zastanawia wiele osób. W naszym kalendarzu istnieje wiele świąt i dat, które są mniej i bardziej uroczyste. Popularny jest oczywiście dzień chłopaka, który zawsze obchodzimy 30 września, jednak czy to to samo co Dzień Mężczyzny? Odpowiedź jest prosta - nie, to całkiem inne święto! Otóż dzień chłopaka dotyczy przede wszystkim małych chłopców i nastolatków, a Dzień Mężczyzn dorosłych i mężnych panów. Jak się jednak okazuje, nic nie stoi na przeszkodzie, aby panowie mali i duzi świętowali nawet te dwa dni - przecież dzień dziewczynek też istnieje i wypada 11 października.

Dzień Mężczyzny zapisał się w kalendarzu w każdym kraju inaczej. Dla przykładu w Rosji obchodzi się ten dzień 23 lutego, w Bułgarii 16 marca, a w Brazylii 15 lipca. Kiedy jest w takim razie w Polsce?

Piosenki o miłości dla zakochanych i nie tylko

Dzień Mężczyzny 2021 - DATA

Marzec to wiosenny miesiąc, w którym swoje święto obchodzą nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Kiedy w takim razie jest Dzień Mężczyzny? Otóż data z roku na roku zyskuje na popularności i w Polsce wypada zawsze dwa dni po Dniu Kobiet, czyli dokładnie 10 marca. W tym roku Dzień Mężczyzny świętować będziemy w środę.

Najnowsze