Szkoła nauczyciel

i

Autor: Alexas_Fotos/Pixabay/cc0 Zdjęcie ilustracyjne

Dzień Edukacji Narodowej 2022 - kiedy jest? Czy Dzień Nauczyciela jest wolny?

2022-09-23 15:33

Dzień Edukacji Narodowej to ważne święto nie tylko dla wszystkich pedagogów, ale także dla ich uczniów. Z tej okazji wychowankowie obdarowują swoich nauczycieli prezentami i składają im życzenia. Wiele osób myśli też, że to dzień wolny od nauki. Czy rzeczywiście w Dzień Nauczyciela można zostać w domu? Kiedy obchodzimy to święto?

Dzień Edukacji Narodowej to święto potocznie nazywane Dniem Nauczyciela. Uczniowie wspólnie z wychowawcami organizują specjalne atrakcje. Odbywają się apele, przedstawienia, czasem konkursy. Nie może oczywiście zabraknąć prezentów i życzeń dla wychowawców. Warto dodać, że Dzień Nauczyciela nie jest obchodzony jedynie w naszym kraju. O tym, jak jest obchodzony w innych państwach świata pisaliśmy już wcześniej. Możecie o tym przeczytać TUTAJ. Wiele osób zastanawia jednak, kiedy świętujemy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie chcą też wiedzieć, czy tego dnia będą mieli wolny. Postanowiliśmy to sprawdzić. Wątpliwości rozwiewamy niżej.

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja Junior 2022 - uczestnicy. Piosenki i reprezentanci wszystkich krajów

FRANIO I BANDURA, INTELIGENTNA LASKA, FURY KRÓLOWEJ, AVICII I CHADA | ESKA XD #058

Dzień Edukacji Narodowej 2022 - data

Dzień Edukacji Narodowej nie jest świętem ruchomym. Oznacza to, że zawsze obchodzone je tego samego dnia. Jest to 14 października, który w 2022 wypada w piątek. Warto dodać, że istnieje też Światowy Dzień Nauczyciela, który wypada 5 października. W Polsce nie jest jednak popularny i hucznie obchodzony.

Dzień Edukacji Narodowej 2022 - czy jest wolne?

Wielu uczniów ma nadzieję, że 14 października nie będą musieli iść do szkoły i wykorzystać ten dzień w inny sposób. Mamy dla nich złą wiadomość. Co prawda tego dnia nie odbywają się lekcje, jednak obecność w szkole jest obowiązkowa i sprawdzana jest lista.