Dominik Dudek - wiek, wzrost, żona, The Voice, bez czapki. Kim jest Dominik Dudek?

i

Autor: Universal Music Poland / materiał prasowy Dominik Dudek - wiek, wzrost, żona, The Voice, bez czapki. Kim jest Dominik Dudek?

GWIAZDY

Dominik Dudek - wiek, wzrost, żona, The Voice, bez czapki. Kim jest Dominik Dudek?

2023-08-27 19:01

Kim jest Dominik Dudek? Młody, ambitny, skromny i pewny siebie wokalista, któremu udało się spełnić marzenie o muzycznej karierze. Artysta wygrał The Voice of Poland 13, a zwycięstwo pozwoliło mu rozwinąć skrzydła i szukać kolejnych sukcesów. Dominik Dudek to artysta, na którego trzeba zwrócić uwagę, dlatego poznajcie go bliżej już teraz!

Spis treści

  1. Dominik Dudek - kim jest?
  2. Dominik Dudek - wiek
  3. Dominik Dudek - wzrost
  4. Dominik Dudek - żona
  5. Dominik Dudek - płyta
  6. Dominik Dudek bez czapki - jak wygląda?

Dominik Dudek - wiek, wzrost i żona, to trzy podstawowe informacje na temat młodego wokalisty, który zyskuje na popularności. Są tez tacy, których mocno ciekawi, jak wygląda Dominik Dudek bez czapki. Możecie się przekonać poniżej tego artykułu. Sam dał się poznać, jako ambitny i pewny siebie piosenkarz, który nie zrezygnował z marzeń o karierze. Wziął udział w trzynastej odsłonie The Voice of Poland, którą wygrał! Niedługo po zwycięstwie wydał singiel Be Good, z którym walczył o bilet na Eurowizję 2023. Natomiast z utworem pt. "Idę", postanowił zawalczyć o zwycięstwo w 60. Konkursie Piosenki Polskiej w Opolu. Kim jest Dominik Dudek? Poznajcie go jeszcze bardziej!

Dominik Dudek - kim jest?

Dominik Dudek pochodzi z Limanowej, ale na co dzień mieszka w Krakowie. Ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach, specjalizując się w grze na saksofonie. Jak sam podkreśla, to nie jedyny instrument na którym potrafi grać. Podczas wizyty w Pytaniu na Śniadanie wyznał, że gra również na fortepianie, gitarze, basie oraz perkusji. Do udziału w The Voice namówiła go jego dziewczyna i jak się okazuje miała nosa!

Dominik, jak czytamy na oficjalnej stronie TVP, to budowlaniec mieszkający w Krakowie, którego muzyka znalazła sama. Wylewki, betony czy praca fizyczna nie są mu obce, jednakże wyznaje jedną zasadę: jak praca to tylko w rękawiczkach. Dominik mocno chroni swoje dłonie, urządzając im co jakiś czas spa, ponieważ gra na gitarze, a przecież muzyk nie może mieć brzydkich dłoni. Dodatkowo jest wokalistą w zespole Redford, którzy stworzył z przyjaciółmi.Pochodzi z licznej rodziny, której większa część ma zacięcie muzyczne. Sam nie potrafi zliczyć całego swojego kuzynostwa. Każda impreza rodzinna to kilkadziesiąt osób, które grają i wspólnie śpiewają muzyczny folklor. Dominik do 15 roku życia nie znał innego gatunku muzyki. Dopiero przyjaciele po Akademii Muzycznej zaszczepili w nim miłość do różnych muzycznych stylów.

Sara Chmiel-Gromala - dzieci, wiek, Mam Talent, wzrost, ślub, piosenki, mąż. Kim jest?

Wtedy postanowił uczyć się muzyki i odkrywać jej coraz to nowsze karty. Przełomem w jego edukacji było przygotowanie szkolnego występu i w procesie twórczym trafił na zespół, który jest z nim do dzisiaj, Coldplay. Zachwycony ich muzyką zaczął komponować swoje utwory, dzięki czemu dostał zaproszenie do studia nagraniowego od samego Edwyna Collinsa, byłego muzyka Joy Division, by nagrać płytę. Niestety nie zdobyła ona wysokich notowań, a w zespole zaczęły się rodzić konflikty. Złe decyzje nie pozwoliły na realizacje dalszych marzeń. Decydując się na "The Voice of Poland" zamierzał pokazać się szerszej publiczności. I to zdecydowanie mu się udało!

Dominik Dudek wygrał The Voice of Poland 13! Tak wyglądała jego droga do zwycięstwa!

Dominik Dudek - wiek

Ile lat ma Dominik Dudek? Wiek artysty nie jest tajemnicą. W 2023 roku świętuje on 29-urodziny!

Dominik Dudek - wzrost

Wzrost Dominika Dudka nie jest znany. Można przypuszczać, że artysta ma około 180 centymetrów wzrostu.

Dominik Dudek - żona

Nie żona, a dziewczyna, dzięki której zgłosił się do The Voice of Poland. Aleksandra Trzaska namówiła go do udziału w castingu i jak się okazuje miała dobre wyczucie. Pomogła mu ponownie uwierzyć w umiejętności wokalne.

Dominik Dudek - płyta

Debiutancki singiel Dominika Dudka "Be Good" okazał się hitem radiowym oraz streamingowym. Artysta podzielił się nowymi piosenkami na swojej EPce "Ja śnię", której tytuł jest nieprzypadkowy. "Byłem o krok od zrezygnowania ze swoich marzeń, dlatego wszystko co teraz się dzieje wokół mnie, wydaje się jak sen", mówi Dominik o tytule swojego debiutanckiego projektu. Album promuje singiel "Idę", energetyczny gitarowy kawałek, zachowujący charakter debiutanckiego singla.

Dominik Dudek bez czapki - jak wygląda?

Charakterystyczna dla Dominika Dudka jest jego czapka, z którą prawie w ogóle się nie rozstaje. Praktycznie to już jego stały element sceniczny. A tak wygląda bez niej: