Deklaracje maturalne 2021 - do kiedy złożyć? Ten termin muszą znać wszyscy maturzyści!

2021-01-19 10:54 MK
Maturzyści
Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Chociaż do maja, a tym samym do rozpoczęcia matur zostało jeszcze trochę czasu, tegoroczni maturzyści powinni wiedzieć, do kiedy można złożyć deklarację przystąpienia do egzaminu maturalnego. Tym bardziej, że termin mija już niebawem. Centralna Komisja Egzaminacyjna podała szczegóły dotyczące jej składania.

Matura 2021 deklaracja - do kiedy trzeba ją złożyć? Ten informacji coraz częściej poszukują tegoroczni maturzyści. Niezłożenie jej w terminie może mieć bowiem poważne konsekwencje. W tym roku egzamin maturalny będzie przeprowadzony na innych zasadach niż dotychczas. Maturzyści nie będą musieli podchodzić do części ustnej egzaminu, jak również do egzaminu na poziomie rozszerzonym. Zmniejszona została również liczba zagadnień. Mimo tego, istotne jest, by w terminie złożyć deklarację o przystąpieniu do egzaminu maturalnego.

Do kiedy trzeba złożyć deklarację przystąpienia do egzaminu maturalnego w 2021? - to jedno z najczęściej wyszukiwanych pytań przez uczniów, którzy przystąpią w tym roku do rozwiązywania arkuszy z poszczególnych przedmiotów maturalnych. Na oficjalnej stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej pojawiły się odpowiedzi na najbardziej nurtujące uczniów pytania. Sprawdźcie szczegółowe informacje wraz z obowiązującymi terminami.

Matura 2021 deklaracja - do kiedy składać?

Z zamieszczonego na stronie CKE harmonogramu jasno wynika, że termin składania deklaracji przystąpienia do egzaminu maturalnego w 2021 roku mija w poniedziałek, 8 lutego dla uczniów ostatniej klasy liceum, technikum albo szkoły artystycznej, jak również absolwentów liceum, technikum albo szkoły artystycznej w Polsce, których szkoła nadal funkcjonuje.

W przypadku uczniów ostatniej klasy liceum, technikum albo szkoły artystycznej, którzy w 2021 roku chcieliby przystąpić do egzaminu maturalnego po raz pierwszy w innej szkole, niż szkoła, którą ukończyli, termin składania deklaracji maturalnych upłynął 15 stycznia.

Matura 2021 rozpocznie się natomiast 4 maja 2021 roku. Sesja egzaminacyjna zakończy się 20 maja.

ESKA XD #014
Najnowsze