Daria Zawiałow z nową piosenką Nie mamy czasu! To zapowiedź specjalnej edycji albumu

2020-09-16 13:55 PO.
Daria Zawiałow
Autor: Piotr Porębski / materiały prasowe

Daria Zawiałow nowym singlem zapowiada specjalną edycję albumu! Już 2 października na półkach sklepowych pojawią się dwa nowe fizyczne wydania Helsinek. Będzie to album Helsinki (Special Edition) oraz długo wyczekiwany przez fanów piękny różowy winyl! Płytę CD promuje singiel Nie mamy czasu. Więcej szczegółów zdradzamy na ESKA.pl!

Daria Zawiałow nowym singlem zapowiada specjalną edycję albumu! Już 2 października na półkach sklepowych pojawią się dwa nowe fizyczne wydania Helsinek. Będzie to album Helsinki (Special Edition) oraz długo wyczekiwany przez fanów piękny różowy winyl! Płytę CD promuje singiel Nie mamy czasu. O czym jest najnowsza piosenka wokalistki? Klip do Nie mamy czasu ukazuje historię czarnoskórego chłopaka, który każdego dnia w swoim najbliższym otoczeniu doświadcza nieprzyjemnych sytuacji będących przejawem drobnego rasizmu. Z czasem nagromadzone w nim emocje pękają w środku, a ucieczką od codzienności stają się używki. Jest to krótka historia o pozorach i empatii. Reżyserem klipu jest Maciek Adamczak. Do stworzenia scenariusza zainspirowała go prawdziwa historia Mikołaja Dereckiego, który gra w klipie główną rolę. Mikołaj urodził się w Kenii. W wieku 3 lat został adoptowany przez rodzinę ze Śląska. W wieku 16 lat trafił do domu dziecka.

Maciek Adamczak o klipie Nie mamy czasu

Kiedy klika miesięcy temu zobaczyłem Mikołaja przed kamerą, nie mogłem uwierzyć, że nie jest zawodowym aktorem. Gdy pierwszy raz usłyszałem utwór Nie mamy czas od razu pomyślałem, że chciałbym żeby Mikołaj wystąpił w klipie. Długo zastanawiałem się jaką rolę powinien zagrać. Znając pokrótce jego wzruszającą ale jednocześnie bardzo smutną historię zapytałem czy nie chciałby po prostu zagrać siebie? Klip oczywiście nie odzwierciedla jego życia w stosunku 1:1. Jest to uproszczona historia inspirowana faktami. Ale nie wyobrażam sobie, żeby ktoś inny miał wcielić się w rolę Mikołaja. – mówi Maciek Adamczak.

Daria Zawiałow z nowym singlem - Nie mamy czasu 

Nie mamy czasu to jeden z dwóch nowych utworów, które znajdą się na Helsinki (Special Edition). Na płycie nie zabrakło też nowych wersji kilku utworów, pełnowymiarowego utworu hot16challenge, wykonów koncertowych, a także Czy Ty słyszysz mnie z udziałem schaftera i Ralpha Kamińskiego. Całość w zupełnie nowej oprawie graficznej, na niebieskim krążku. Tego samego dnia Helsinki ukażą się na winylu – dość niestandardowym – bo różowym!

Najnowsze