Jak otwarte są sklepy w Wielką Sobotę

i

Autor: PIOTR KAMIONKA/REPORTER / EAST NEWS Supermarket

Czy w wielki piątek sklepy są otwarte? Sklepy czynne 19.04.2019

2019-04-19 8:57

Ustawa o ograniczeniu handlu obowiązuje od 2018 roku. Na jej podstawie ustanowiono w każdym miesiącu niedziele handlowe i niehandlowe. Należy jednak pamiętać, że dokument wpływa także na zasady prowadzenia sprzedaży w innych dniach. Czy Wielki Piątek, jako jeden z najważniejszych dni w kalendarzu liturgicznym, również jest niehandlowy? Odpowiadamy na ESKA.pl.

Czy w wielki piątek sklepy są otwarte? Takie pytanie nie powinno dziwić. Jest to jeden z najważniejszych dni w kalendarzu liturgicznym. Czy więc w ten wyjątkowy dzień również obowiązują zasady opisane w ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele i niektóre święta? Dokument zmienił w 2018 system sprzedaży w Polsce. Warto się dowiedzieć, czy wpłynął też na godziny otwarcia sklepów w Wielki Piątek 2019, który wypada 19 kwietnia.

Przeczytaj też: Niedziele handlowe 2019 - kiedy sklepy będą otwarte w 2019? [KALENDARZ]

ZOBACZ: Puszysty sernik krakowski - sprawdzony przepis

Czy znasz polskie zwyczaje wielkanocne?

Pytanie 1 z 10
W koszyczku wielkanocnym nie może zabraknąć:

Wielki Piątek 2019 - czy są sklepy otwarte?

Czy Wielki Piątek 2019 to dzień handlowy? A może sklepy są zamknięte? Pamiętajmy, że ustawa o ograniczeniu handlu dotyczy nie tylko niedziel i świąt. Opisuje między innymi zasady prowadzenia sprzedaży w Wielką Sobotę.

Wielki Piątek 2019 nie jest jednak objęty zasadami zawartymi w ustawie. Choć jest bardzo ważny w kalendarzu liturgicznym, to wciąż normalny dzień handlowy. Sklepy będą otwarte i czynne w standardowych godzinach. Z zakupami przed Wielkanocą nie powinno więc być problemów.