Temperatura

i

Autor: East News / Wojciech Strozyk/REPORTER

Wyż Katharina nad Polską - co przyniesie na Wielkanoc 2019?

2019-04-20 16:33

Wiosna przyszła niespodziewanie i najpewniej szybko nas opuści! Wyż Katharina pojawił się nad Polską i pozostanie z nami przez całą Wielkanoc 2019. Oznacza to, że te święta znacznie będą różnić się od tych, które pamiętamy sprzed ostatnich lat. Co nas czeka? Ile stopni wskażą nasze termometry? Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl

Wiosna to czas, który kojarzy nam się z rozkwitem, pierwszymi promieniami słońca i zielenią, która odmienia nasz krajobraz po zimie. W tym roku może być jednak zupełnie inaczej. Wszystko za sprawą wyżu o nazwie Katharina, który nadciągnął znad Skandynawii i północnej Rosji. Prognozowane są jedynie przelotne deszcze i wysokie temperatury! Wyż odczuwalny będzie na terenie całego kraju. 

Zobacz też: Wielkanoc 2019 - kiedy przychodzi Zajączek?

Sonda
Jaka jest Twoja ulubiona pora roku?

Wyż Katharina - co nam przyniesie? 

Wielkanoc 2019 będzie wyjątkowa. Pogoda będzie nas prawdziwie rozpieszczać temperaturą. Na termometrach zobaczyć będziemy mogli nawet 24 stopnie! Już w środę 17.04 mogliśmy poczuć pierwsze uderzenie ciepła. Podobną sytuację mieliśmy w 2018 roku, kiedy po zimie niemal natychmiast nadeszło lato. Możemy spodziewać się opadów przelotnego deszczu, które nie powinny jednak drastycznie zmienić pogody.