Sala lekcyjna

i

Autor: Pixabay

Czy powrót do szkół 2021 jest zagrożony? Minister zdrowia nie ma wątpliwości

2021-08-20 11:08

Powrót do szkół 1 września budzi wielkie emocje. Uczniowie obawiają się, że sytuacja z zeszłego roku się powtórzy i niedługo po rozpoczęciu nowego roku szkolnego będą oni musieli przejść na tryb zdalny. Co o powrocie do placówek po wakacjach mówi minister zdrowia Adam Niedzielski? Czy dzieci i młodzież mają się czego bać?

Powrót do szkół 1 września - minister zdrowia wypowiedział się na temat odwieszenia zajęć stacjonarnych w zbliżającym się wielkimi krokami roku nowym roku szkolnym. Jako że rok szkolny 2021/22 rozpocznie się już za niespełna dwa tygodnie, Ministerstwo Edukacji i Nauki przedstawiło swoje plany dotyczące jego organizacji. Wiadomo już, że dzieci i młodzież powrócą do swoich placówek, tak jak wstępnie zakładano. Wszyscy obawiają się jednak powtórki sytuacji z zeszłego roku, kiedy to rok szkolny 2020/21 rzeczywiście rozpoczął się w trybie stacjonarnym, jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną nastąpiło zawieszenie zajęć i wszyscy uczniowie musieli przejść na naukę zdalną, która zakończyła się w maju, na miesiąc przed rozpoczęciem wakacji. Czy uczniowie rzeczywiście wrócą we wrześniu do szkół? W tej sprawie wypowiedział się minister zdrowia Adam Niedzielski, z którym konsultowane były wszystkie decyzje MEiN.  

Sonda
Powrót do szkoły - czy chcesz od września wrócić do nauki stacjonarnej?

Powrót do szkół - minister zdrowia komentuje

O to, czy dzieci rzeczywiście wrócą we wrześniu do szkół, minister Adam Niedzielski został zapytany przez dziennikarzy Wirtualnej Polski. Odpowiedź szefa Ministerstwa Zdrowia rozwiała wszelkie wątpliwości.

Absolutnie tak, to jest przesądzone - powiedział.

Wcześniej minister zdrowia wyznał, że musiałoby się wydarzyć coś nieprawdopodobnego, by MEiN podjęło decyzję o przejściu na tryb hybrydowy bądź zdalny.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?