Czy jest niedziela handlowa 9.10.2022? Które sklepy otwarte w niedzielę?

2022-10-08 11:23
sklep
Autor: pexels/Gustavo Fring

Niedziela handlowe w 2022 roku są rzadkością. W tym roku jest tylko 7 takich dni. Wiele osób zastanawia się, czy 8 października sklepy są otwarte czy zamknięte? Kiedy przypada najbliższa niedziela handlowa? Sprawdziliśmy!

Czy w niedzielę 9 października można zrobić zakupy? Kiedy będzie niedziela handlowa? Ze względu na wprowadzony zakaz handlu, niedziele handlowe w Polsce w 2022 roku są rzadkością. Zgodnie z ustawą o zakazie handlu w niedziele, która weszła w życie 1 marca 2018 roku, w 2022 roku przewidziano jedynie siedem niedziel handlowych. Pięć z nich jest już za nami. Mała liczba niedziel handlowych sprawia, że zrobienie zakupów w weekend staje się naprawdę trudne. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się, czy 9 października to niedziela handlowa. Zanim wybierzemy się do sklepu na niedzielne zakupy, warto sprawdzić, czy tego dnia placówki handlowe będą czynne i odnotować w które niedziele są otwarte sklepy, by móc skorzystać z niedziel handlowych i odpowiednio rozplanować dany tydzień.

Październik 2022 - wolne. Kiedy są święta i nie idziemy do szkoły?

FRANIO I BANDURA, INTELIGENTNA LASKA, FURY KRÓLOWEJ, AVICII I CHADA | ESKA XD #058

Czy 9 października jest niedzielą handlową?

Czy są niedziele handlowe w październiku 2022? Choć w tym miesiącu przypada aż pięć niedziel, żadna z nich nie jest niedzielą handlową. W ostatni dzień weekendu sklepy będą otwarte dopiero w grudniu, przed Bożym Narodzeniem. Najbliższe niedziele handlowe będą miały miejsce 11 i 18 grudnia.

Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?

Niedziela niehandlowa - jakie sklepy otwarte?

Jakie sklepy są otwarte w niedzielę niehandlową? Pomimo zakazu handlu są miejsca, w których można zrobić zakupy w niedzielę. W takie dni otwarte mogą być wyłącznie placówki określone w przepisach, np. sklepy, w których sprzedawcą jest właściciel lub członek jego najbliższej rodziny, restauracje, kwiaciarnie, apteki i stacje paliw. Dla wszystkich, którzy zastanawiają się, gdzie można zrobić zakupy w niedzielę niehandlową, powstała lista miejsc, w których można zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze, podstawowe artykuły.

  • sklepy, w których sprzedawcą jest właściciel lub członek jego najbliższej rodziny
  • stacje paliw
  • apteki
  • sklepy na dworcach i lotniskach
  • Piekarnie, cukiernie i lodziarnie
  • placówki pocztowe, w których co najmniej 40 procent zysków stanowią dochody związane z obsługą przesyłek
  • sklepy, których przeważa handel prasą, pamiątkami lub dewocjonaliami
  • kwiaciarnie
  • lokale gastronomiczne
  • markety na dworcach PKP

Zmiana czasu JESIEŃ 2022 - kiedy jest? Kiedy przestawiamy zegarki? [DATA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze