Czy jest niedziela handlowa 31.03.2019? Sklepy otwarte czy zamknięte?

2019-03-31 13:49 M.C.
Dwie niedziele handlowe w 2020 - Jest komentarz ministerstwa
Autor: fot./freeimages.com/Brith-Marie Warn Wózki sklepowe

Od początku 2019 roku obowiązuje rozszerzony zakaz handlu w niedziele. Tylko jedna w miesiącu może być handlowa. Sklepy są wówczas otwarte w standardowych godzinach pracy. We wszystkie pozostałe niedziele zrobienie dużych zakupów jest bardzo trudne. Czy tak będzie też 31 marca 2019? A może tego dnia handel jest dozwolony? Na ESKA.pl dowiecie się, czy jest niedziela handlowa 31.03.2019.

Czy jest niedziela handlowa 31.03.2019? Sklepy otwarte czy zamknięte? Takie pytanie zadają sobie wszyscy planujący zakupy w weekend. Od początku roku zakaz handlu nie obowiązuje już tylko w jedną niedzielę. To zmiana wprowadzona na mocy ustawy z 2018 roku. Ograniczono wówczas handel do dwóch niedziel w miesiącu. Wprawdzie mówi się o złagodzeniu zakazu, ale oficjalnego stanowiska rządu wciąż brak. Musimy się więc przyzwyczaić do obecnych przepisów. Nie jest to wcale takie proste. Wiele osób wciąż nie może się zorientować, w którą niedzielę sklepy są otwarte. Na ESKA.pl dowiecie się więc, czy 31 marca zrobimy zakupy normalnie.

Przeczytaj też: Niedziele handlowe 2019 - kiedy sklepy będą otwarte w 2019? [KALENDARZ]

31.03.2019 - czy są sklepy otwarte?

Czy są sklepy otwarte 31.03.2019? Ustawa o ograniczeniu handlu przewiduje, że od 2019 tylko ostatnia niedziela w miesiącu może być handlowa. W marcu wypada ona właśnie 31. Oznacza to, że wszystkie sklepy oraz galerie handlowe będą otwarte i czynne w standardowych godzinach. Z zakupami na poniedziałek nie powinniśmy więc mieć problemu.

Zakaz handlu 2019 - gdzie robić zakupy?

Zaś w niedziele z zakazem warto pamiętać, że nie wszystkie placówki handlowe są nim objęte. Ustawa przewiduje bowiem, że czynne mogą być małe sklepy prywatne oraz miejsca takie jak Żabka czy Freshmarket. Handlować mogą jednak tylko pod warunkiem, że za kasą stanie właściciel. Pamiętajmy też o stacjach paliw. Nie są one objęte zakazem i działają niezależnie od świąt.

Przeczytaj
Mistrzostwa Świata U-20 2019: BILETY - jak kupić? Ile kosztują?

Autor: LUKASZ SZELAG/REPORTER / EAST NEWS

Serafin Szota i Tymoteusz Puchacz

Młodzi piłkarze z całego świata pokażą swoje umiejętności na polskich boiskach! Warto oglądać to na własne oczy, bo Mistrzostwa świata U-20 2019 to szansa na poznanie przyszłych gwiazd futbolu. Aby pojawić się na trybunach i kibicować reprezentacjom do lat 20, trzeba oczywiście mieć bilety. Na ESKA.pl dowiecie się, jak je kupić i le kosztują.

Najnowsze