1 kwietnia 2019 - czy jest wolne?

2019-03-24 22:39 A.D.
Wiosna
Autor: East News / ARKADIUSZ ZIOLEK

Marzec powoli dobiega końca, a my już teraz możemy cieszyć się piękną wiosenną pogodą. Dni staną się cieplejsze, a słońce i temperatura zachęcają do spacerów i odpoczynku na świeżym powietrzu. Czy będziemy mieli do tego okazję na początku kwietnia? Sprawdźcie czy 1 kwietnia jest wolny na ESKA.pl!

Wiosna to wyjątkowy okres, który kocha każdy z nas. Prawdziwy jej rozkwit możemy obserwować w kwietniu, gdy na drzewach i krzewach pojawiają się pierwsze pączki.  1 kwietnia obchodzimy również wyjątkowy dzień. To właśnie wtedy przypada Prima Aprillis. Czy 1 kwietnia jest wolne? Co wtedy obchodzimy? 

Zobacz też: Quiz: Co będziesz robił za 10 lat? Poznaj swoją przyszłość!

1 kwietnia - czy jest wolne? 

1 kwietnia obchodzimy Prima Aprilis. Dzień ten nie jest jednak wolnym od pracy, a jedynie okazją do dobrej zabawy wspólnie z rodziną i przyjaciółmi. Obchodzony jest w wielu krajach na całym świecie. W żartobliwych wiadomościach przodują media, które uwielbiają wkręcać swoich widzów, słuchaczy czy czytelników. Niektórzy uważają, że pochodzi on jeszcze z czasów, gdy rzymianie czcili boginię Ceres. Do Polski z Europy Zachodniej przez Niemcy. 

Najnowsze