Czy jest niedziela handlowa 14.08.2022? Które sklepy otwarte? [GODZINY]

2022-08-13 16:00
Niedziela handlowa
Autor: pixabay Niedziela handlowa 2022 - w jakich godzinach otwarta Biedronka i Lidl

Kiedy wypada niedziela handlowa? Czy sklepy będą otwarte 14 sierpnia? W większość niedziel ciągle obowiązuje zakaz handlu, a już szczególnie w tych największych sklepach. Wiele osób zastanawia się, czy tego dnia zrobi zakupy. Postanowiliśmy to sprawdzić!

Czy 14 sierpnia jest niedzielą handlową? Czy sklepy będą otwarte? Zakaz handlowy został wprowadzony już jakiś czas temu, ale większość ludzi ciągle może mieć dylemat, czy zrobi zakupy w ostatni dzień tygodnia. Ustawa weszła w życie 1 marca 2018, a w każdym kolejnym roku niedziel handlowych jest coraz mniej. W 2022 będzie ich tylko siedem! To jednak wcale nie oznacza, że wszystkie sklepy będą zamknięte. Sprawdźcie, w jakich godzinach i gdzie będzie można zrobić zakupy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niedziele handlowe 2022 - kiedy wypadają? Daty niedziel handlowych 2022

PIERWSZY RAZ KASI WĘSIERSKIEJ, ZAKAZANY OWOC, SMOLASTY x WILKI, RANKING MIAST | ESKA XD #055

Niedziela 14 sierpnia 2022 - sklepy

Niestety nie mamy dobrych informacji, ponieważ niedziela 14 sierpnia znów będzie niedzielą niehandlową. Wszystkie galerie i wielkie dyskonty (m.in. Biedronka, Lidl, Aldi, Netto i Kaufland) będą zamknięte. Wyjątkiem będą warszawskie Biedronki przy ul. Kijowskiej 20 oraz Al. Jerozolimskich 54.

Gdzie zrobić zakupy w niedzielę 14.08? [GODZINY]

Niedziele niehandlowe nie dotyczą stacji benzynowych i mniejszych sklepów (np. osiedlowych), ale tylko w przypadku, kiedy właściciel osobiście stanie za ladą. Wyjątkiem w zakazie handlu jest również sieć Żabka, Carrefour Express i Carrefour Market. To właśnie tam będzie szansa na zrobienie niedzielnych zakupów. Większość sklepów Żabka będzie czynna w godzinach 11:00 - 20:00. W przypadku innych miejsc warto zwrócić uwagę na karteczki z godzinami wywieszone na drzwiach sklepu.

Sonda
Czy niedziele niehandlowe to dobry pomysł?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze