Jak dobrze znasz znaki drogowe? Arcytrudny QUIZ dla mistrzów kierownicy!

i

Autor: Stanislaw Bielski/REPORTER/EAST NEWS Jak dobrze znasz znaki drogowe? Arcytrudny QUIZ dla mistrzów kierownicy!

Czy dobrze znasz znaki drogowe? Rozwiąż QUIZ dla mistrzów kierownicy!

2023-09-26 9:51

Czy znasz wszystkie znaki drogowe? Test wiedzy odpowie na to pytanie, więc sprawdź się już teraz i pokaż nam, że jesteś świetnym kierowcą. A tak naprawdę najlepsi bez zawahania odpowiedzą na nasze pytania i zdobędą komplet 14 punktów! Sama znajomość oznaczeń drogowych jest bardzo ważna dla każdego zasiadającego za kółkiem. Znaki zakazu, nakazu, informacyjne, czy ostrzegawcze, wszyscy powinni mieć w małym palcu!

Spis treści

  1. Znaki drogowe w Polsce - wszystkie

QUIZ. Jak dobrze znasz znaki drogowe?

Pytanie 1 z 14
Co oznacza ten znak?
Zakaz wjazdu pojazdów o nacisku osi większym niż ... ton

Jak dobrze znasz znaki drogowe? Test, który dla was przygotowaliśmy jest bardzo trudny i poradzą sobie z nim tylko najlepsi. Quiz o znakach drogowych powinni rozwiązać wieloletni kierowcy, by odświeżyć swoją pamięć. Prawda jest taka, że z wieloma oznaczeniami i znakami mamy do czynienia w codziennej jeździe, a z innymi nieco mniej. Niestety, niektórzy nawet do tych najbardziej popularnych nie przywiązują uwagi łamiąc przy tym przepisy. Test o znakach drogowych powinny rozwiązać także osoby, które dopiero planują zdać egzamin i uzyskać prawo do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za jego sprawą dowiecie się, z którymi oznaczeniami macie jeszcze największy problem. Czy jest taki kierowca, który zna wszystkie znaki drogowe? Udowodnijcie już teraz i koniecznie pochwalcie się wynikiem.

Arcytrudny QUIZ ze stolic 2023. Polegniesz przy tym geograficznym teście wiedzy!

Znaki drogowe w Polsce - wszystkie

Znaki drogowe w Polsce podzielone są na różne grupy. Zgodnie z obowiązującym w naszym kraju ruchem drogowym  stosuje się znaki znaki pionowe w postaci tarcz, tablic z napisami lub symbolami, które występują również w postaci znaków świetlnych. Oprócz tego są też znaki poziome w postaci linii, napisów i symboli umieszczonych na nawierzchni drogi, a także  sygnały świetlne nadawane przez sygnalizatory. Do znaków i oznaczeń drogowych klasyfikuje się także sygnały dawane przez osoby do tego uprawnione oraz sygnały dźwiękowe lub wibracyjne wysyłane przez urządzenia umieszczone na drodze.

Napis lub symbol umieszczony na tabliczce pod znakiem drogowym stanowi integralną część znaku. Natomiast wśród znaków drogowych pionowych występują m.in. znaki: ostrzegawcze, zakazu, nakazu, informacyjne, kierunku i miejscowości, uzupełniające, dodatkowe znaki przed przejazdami kolejowymi, dodatkowe znaki szlaków rowerowych. Natomiast w sygnałach świetlnych wyróżnia się sygnały świetlne dla kierujących pojazdami, pieszych, rowerzystów oraz dla kierujących tramwajami i autobusami.

TOP 3 samochody polskiej policji | ESKA XD - Prosto z salonu #30
Listen on Spreaker.