Czy będą białe święta 2022? Prognoza pogody na grudzień nie zostawia wątpliwości!

i

Autor: Wojtek Laski/East News Czy będą białe święta 2022? Prognoza pogody na grudzień nie zostawia wątpliwości!

Czy będą białe święta 2022? Prognoza pogody na grudzień nie zostawia wątpliwości!

2022-10-10 11:30

Czy będzie śnieg na święta 2022? Jaka pogoda w grudniu 2022? Internauci już na dwa miesiące przed Bożym Narodzeniem zaczęli się zastanawiać, jak będą wyglądać święta 2022. Upłyną pod znakiem opadów deszczu, czy jednak białego puchu? Eksperci zdecydowali się rozwiać wszelkie wątpliwości i przedstawili modelową prognozę pogody! Poznajcie ją już teraz.

Spis treści

  1. Czy będą białe święta 2022? [PROGNOZA]
  2. Grudzień 2022 - pogoda, prognoza

Czy będą białe święta 2022? Prognoza pogody na grudzień ciekawiła internautów już na ponad dwa miesiące przed Bożym Narodzeniem. Zastanawiają się, czy najpiękniejsze święta w całym roku będą typowo zimowe czy jednak upłyną pod znakiem opadów deszczu oraz wysokich temperatur. Białe święta zawsze wywołują jeszcze większą radość i wprawiają wszystkich w magiczny nastrój. Tak było rok temu, gdy śnieg w Wigilię sprawił dużą niespodziankę. 24 grudnia 2021 praktycznie na terenie całego kraju spadło sporo białego puchu. A jakie będą święta 2022? Pogoda została ustalona przez ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Według pierwszych modeli, jakie opublikowali meteorolodzy średnia temperatura powietrza oraz miesięczna suma opadów atmosferycznych będzie się kształtować powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Co to oznacza?

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo.

Jaka będzie zima 2023 w Polsce? Kiedy spadnie śnieg? [PROGNOZA]

Hity poprawiające nastrój jesienią. Dzięki nim twój dzień stanie się lepszy!

Czy będą białe święta 2022? [PROGNOZA]

Długoterminowa prognoza pogody na grudzień 2022 nie zostawia wątpliwości w kwestii tego, czy będą białe święta. Według najnowszych modeli, za które odpowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie ma co liczyć na śnieg 24, 25 i 26 grudnia. Bardziej prawdopodobne są opady deszczu z temperaturami sięgającymi około 10 stopni Celsjusza. Na białe święta nie ma co liczyć.

Grudzień 2022 - pogoda, prognoza

Pogoda w grudniu 2022 według ekspertów będzie idealna dla osób, które nie lubią mrozów oraz nie chcą śniegu. Grudzień 2022 ma być wyjątkowo ciepły, ale również mokry. Synoptycy zapowiadają, że suma opadów atmosferycznych ma być wyższa od tej notowanej na przestrzeni ostatnich 30 lat. Najwięcej deszczu ma spaść w miastach położonych na północy kraju. Będzie to obraz bardziej jesienny niż zimowy. Jeśli chcecie spędzić święta w atmosferze padającego śniegu, to radzimy wybrać się do Zakopanego.

RADIO INTERNETOWE - słuchaj ONLINE

Sonda
Czy lubisz śnieg i niskie temperatury w czasie zimy?