Czy 15 sierpnia 2022 będą czynne sklepy? Czy to dzień wolny od pracy?

2022-08-07 20:31
Sklep Market
Autor: pixabay 15 sierpnia 2022 - czy będą otwarte sklepy?

Dnia 15 sierpnia 2022 wypadają dwa święta - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny oraz Dzień Wojska Polskiego. W związku z tym pojawia się nurtujące Polaków pytanie - czy tego idziemy do pracy, oraz czy będą czynne sklepy. A może trzeba będzie zaopatrzyć się w zakupy kilka dni wcześniej. W artykule rozwiewamy wszelkie wątpliwości.

W poniedziałek 15 sierpnia 2022 wypadają dwa święta: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny oraz Dzień Wojska Polskiego. Tego dnia odbywają się odchody bardzo ważnych dla Polaków dni. Większość z nas tego dnia nie pójdzie do pracy, ponieważ ustawowo jest to dzień wolny od pracy. Niektórzy pracownicy jednak nie będą mogli sobie na to pozwolić ze względu na obowiązki służbowe: policjanci, strażacy czy lekarze. Jednak zgodnie z ustawą, pracodawca będzie zobowiązany do ustalenia wspólnie z pracownikiem innego dnia wolnego. Co jednak ze sklepami?

Sonda
Pracujesz 15 sierpnia 2022, w dzień ustawowo wolny od pracy?

15 sierpnia 2022 - czy tego dnia będą czynne sklepy?

Tego dnia obchodzimy święto państwowe, więc zgodnie z ustawą z dnia 18 stycznia 1951 roku jest to dzień wolny od pracy. W tym terminie sklepy nie będą otwarte, ponieważ pracownicy nie mogą tego dnia stawić się w miejscu pracy. Dzień wcześniej, w niedzielę 14 sierpnia mamy niehandlową niedzielę, co oznacza, że również nie zrobimy zakupów, poza punktami takimi jak stacja benzynowa czy apteka. Sprawa ma się inaczej również z franczyzobiorcami takich sklepów jak np. Żabka.

Takie sklepy jak np. Żabka mogą być otwarte zarówno w niedziele niehandlowe jak i święta, pod warunkiem, że za kasą stanie właściciel punktu. Można się więc spodziewać, że franczyzobiorcy otworzą swoje sklepy, jednak godziny otwarcia mogą być inne niż w dni powszednie. Takich informacji najlepiej zaczerpnąć na miejscu.

Eska Summer City Olsztyn! Moto Show Olsztyn 2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze