Collab od Facebooka zagrożeniem dla TikToka? Sprawdź, jak ma działać aplikacja?

2020-05-30 14:35 JJ
Aplikacja Collab od Instagrama. O co w niej chodzi?
Autor: canva.com Aplikacja Collab od Instagrama. O co w niej chodzi?

Collab to aplikacja, którą opracował Facebook i Instagram. Jest ona inspirowana TikTokiem. Obecnie projekt jest w wersji demonstracyjnej u wybranych testerów. Na czym dokładnie polega Collab? Co oferuje aplikacja mająca zrewolucjonizować rynek? Szczegóły znajdziecie na ESKA.pl.

Collab to eksperymentalna aplikacja, która ma być konkurencją dla popularnego na całym świecie TikToka. Platforma zaprojektowana jest z myślą o tworzeniu muzyki. Warto przypomnieć, że TikTok zyskał sławę jeszcze jako musical.ly. Twórcy wrzucali filmy typu lip-sync do utworów, bądź słynnych produkcji filmowych i seriali. Czy Collab przebije TikToka? Jakie aplikacja ma funkcje i kiedy będziemy mogli z niej skorzystać? 

Google decyduje o moim makijażu!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Collab - jak korzystać z aplikacji?

Collab to aplikacja, dzięki której będziemy tworzyć wspólnie muzykę. Maksymalnie w jednym utworze będą mogły wystąpić trzy osoby. Tworzenie filmików w Collab odbywać się ma poprzez podzielenie go na części. Dzięki temu, użytkownicy mogą zaprosić swoich znajomych do współpracy. W ten sposób będzie można stworzyć utwór muzyczny, z trzema różnymi instrumentami, a następnie złożyć w jedną całość. Facebook przekonuje, że Collab ma być idealną konkurencją dla TikToka, ale równocześnie, wideo z ich apki, będzie można udostępniać na chińską platformę.

Collab - kiedy premiera?

Niestety Facebook nie podaje daty konkretnej premiery aplikacji Collab. Wiadomo na razie, że jest w fazie testów.

Najnowsze