Chillwagon młodzieżowym słowem roku?! Internauci nie mają wątpliwości!

2019-11-19 14:56
Chillwagon młodzieżowym słowem roku?! Internauci nie mają wątpliwości!
Autor: Chillwagon Chillwagon młodzieżowym słowem roku?! Internauci nie mają wątpliwości!

Ruszył doceniany plebiscyt na młodzieżowe słowo roku! Co roku głosowanie cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych internautów, ale nie tylko. Każdy może zgłaszać swoje propozycje za pośrednictwem specjalnego formularza. Wśród nich znalazł się termin Chillwagon. Skąd pomysł właśnie na takie słowo? Przekonajcie się sprawdzając na ESKA.pl

Chillwagon to młodzieżowe słowo roku? Głosowanie na najbardziej unikalne słowo używane przez polską młodzież ruszyło. Wydawnictwo PWN już po raz czwarty zdecydowało się na zorganizowanie głosowania internetowego. Za jego sprawą internauci mogą zgłaszać swoje propozycje. Wysłane do kapituły słowo wcale nie musi być nowe, slangowe ani też najczęściej używane. Organizatorzy konkursu potwierdzają, że zależy im na kreatywności. Tej na pewno trzeba się spodziewać, ponieważ najmłodsi często posługują się takimi terminami, które są odległe, nie tylko ich rodzicom czy dziadkom, ale czasami nawet niewiele starszym kolegom. Warto też zwrócić uwagę, że w poprzednich edycjach, wygrały następujące słowa: XD sztos oraz dzban. Każde z nich było dużym zaskoczeniem dla starszego pokolenia. Tak może być i tym razem, jeśli wygra słowo Chillwagon. Jak się okazuje, to jedna z najpopularniejszych propozycji!

Zobacz: Slang młodzieżowy 2019 - QUIZ część 2! Rozumiesz mowę nastolatków?

Chillwagon - młodzieżowe słowo roku?

Chillwagon to tak naprawdę zespół założony przez Borixona i jego współpracowników z wytwórni New Bad Label. Skład projektu, oprócz byłego członka Gangu Albanii, tworzy: Żabson, ReTo, Kizo, Qry i ZeTha. Płyta chillwagonu pojawi się w specjalnym dropie. Album dostępny jest w przedsprzedaży wyłącznie na stronie internetowej chillwagonchillwagon.com. Liczba krążków jest ograniczona i wynosi 15 tysięcy sztuk. Premiera całego wydawnictwa 6 grudnia 2019. 

Chillwagon to jedna z najpopularniejszych ekip muzycznych w Polsce Ma na koncie hity, które cieszą się dużą popularnością w internecie. Oto dokładne wyniki wyświetleń na YouTube, 19.11.2019:

  • @ - 32 mln
  • jolka - 18 mln
  • chillwagon - 15 mln
  • tęczowy music box - 2 mln
  • kwit - 22 mln
  • wowowo - 8,5 mln
  • stukupuku - 10 mln

Pomysł na zgłoszenie nazwy projektu Chillwagon do młodzieżowego słowa roku należy do internautów. Zaproponował to jeden z użytkowników YouTube i jego komentarz uzyskał ponad 25 tysięcy łapek w górę. Takiego wyniku dawno nie widzieliśmy!

Chillwagon młodzieżowym słowem roku?! Internauci nie mają wątpliwości!
Autor: YouTube.com/chillwagon - chillwagon - @ (trailer) Chillwagon młodzieżowym słowem roku?! Internauci nie mają wątpliwości!
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze