Charlie Puth

i

Autor: Maddy Rottman / Warner Music Polska

Nowość

Charlie Puth przedstawia "Hero". Pierwszy singiel z nadchodzącej płyty

2024-05-30 14:57

Charlie Puth powrócił z nową dawką muzyki. Już wktótce ukaże się to, na co jego fani czekali od dawna, czyli czwarta płyta studyjna w jego karierze. Wcześniej postanowił jednak dać im namiastkę nadchodzącego krążka. Nowy singiel "Hero" jest już dostępny. To pierwsza piosenka z nowego albumu.

Nominowany do nagrody GRAMMY i sprzedający multiplatynowe nakłady piosenkarz, autor tekstów i producent - Charlie Puth - powraca z nowym singlem "Hero". Utwór wyprodukowany został przez samego Putha, napisany przez niego wspólnie z Johnem Byronem, Jackiem Rochonem i długoletnim współpracownikiem JKashem. Charlie po raz pierwszy zaprezentował singiel w mediach społecznościowych, informując, że ktoś ważny dla niego dał mu znak, by w końcu wydał piosenkę, którą od dłuższego czasu trzymał na dysku. "Hero" to pierwszy utwór z wyczekiwanego czwartego studyjnego albumu Putha - pierwszego od czasu "CHARLIE" z 2022 roku, który zawierał platynowe przeboje "Light Switch" i "Left and Right" z udziałem Jung Kook z BTS.

Eminem wydaje "Houdini"! Co na to Dua Lipa?

Fani i fanki Taylor Swift są jak… punkowcy? Zaskakujące porównanie Eddiego Veddera!

Charlie Puth - dotychczasowe sukcesy

Do tej pory Puth zgromadził ponad 35 miliardów streamów, wylansował dziewięć multiplatynowych singli (w tym "Attention", "How Long", "We Don't Talk Anymore" i inne), zdobył cztery nominacje do GRAMMY, trzy Billboard Music Awards, Critic's Choice Award oraz nominację do Złotego Globu. W ciągu ostatnich kilku miesięcy Puth wystąpił również na koncercie Gershwin Prize for Popular Song 2024, gdzie zaśpiewał na cześć Eltona Johna i Berniego Taupina oraz z jego własną 14-krotnie platynową piosenką "See You Again" podczas ceremonii Breakthrough Prize 2024.

Puth pozostaje jednym z najbardziej największych twórców hitów w branży i poszukiwanym współpracownikiem w wielu gatunkach, ostatnio w świecie K-popu, współprodukując, pisząc i występując w najnowszym singlu Stray Kids "Lose My Breath" oraz produkując i pisząc "Like That" dla BABYMONSTER. W międzyczasie, singiel "Stay" z 2021 roku, który Charlie współtworzył i produkował dla The Kid Laroi i Justina Biebera, królował na pierwszym miejscu listy Billboard Global 200 przez jedenaście tygodni. Ponadto, jego współpraca z Gabby Barrett przy ich "I Hope (Remix)" zapewniła mu czwarty w dorobku singiel w pierwszej dziesiątce listy Billboard Hot 100.