Bzy Pszczółkowska o kulisach pracy z Quebonafide i Taconafide oraz o książce 'Przezroczysta krew. Zapiski z trasy' [WYWIAD]

2020-07-13 15:52 Dominik Pajewski
Bzy Pszczółkowska
Autor: Eska.pl Bzy Pszczółkowska

Bzy Pszczółkowska, to jedna z tych postaci w świecie muzyki, o której słuchacz mógł nie słyszeć, ale między innymi dzięki jej pracy, mógł zobaczyć koncert na wysokim poziomie. Bzy współpracowała z Quebonafide, Taconafide czy Dawidem Podsiadło, a swoje obserwacje branży, spisała w książce ''Przezroczysta krew. Zapiski z trasy''. To właśnie ta książka była punktem wyjścia do ciekawej rozmowy.

O Bzy Pszczółkowskiej prawdopodobnie nie słyszało dużo słuchaczy Quebonafide czy Taco Hemingwaya, jednak dzięki jej zaangażowaniu i całej ekipie technicznej, ogromne koncerty artystów, były dopięte na ostatni guzik. Jak sama zaznaczyła we wstępie swojej książki ''Przezroczysta krew. Zapiski z trasy'':

Znam praktycznie dziewięciu na dziesięć polskich raperów, których wymieniłbyś jednym tchem. Ostatnią dekadę spędziłam pracując na Twoich ulubionych festiwalach i przy trasach koncertowych Twoich ulubionych raperów.

Brzmi intrygująco? Z pewnością, a gdy z tymi słowami zestawimy, takie pseudonimy jak: Quebonafide, Sokół czy Taco Hemingway, to z pewnością, wyobraźnia wchodzi na wyższe obroty.

Książka ''Przezroczysta krew. Zapiski z trasy'', to nie opisy zakulisowych sytuacji, to bardziej opis ciężkiej pracy techniki scenicznej oraz relacji na linii technik-artysta. Z wywiadu Dominika Pajewskiego, dowiecie się między innymi: jak wyglądała praca przy projekcie Taconafide i trasie Dawida Podsiadło oraz w jakich okolicznościach, Bzy poznała Quebonafide? Całą rozmowę znajdziecie poniżej:

Wywiad z Bzy Pszczółkowską.

Jeżeli chcielibyście sprawdzić książkę ''Przezroczysta krew. Zapiski z trasy'' to dostępne są ostatnie egzemplarze. Wystarczy zgłosić się do autorki, pisząc na adres: Ciocia.Bzy@gmail.com

Najnowsze