Ada Szulc

i

Autor: fot. Cezary Piwowarski/ZOOM // Jan KUCHARZYK/East News

Była w finale X Factor ze Szpakiem i Loską. Tak dziś wygląda Ada Szulc!

2023-02-01 13:59

Chociaż emisja programu X Factor zakończyła się lata temu, format ten wciąż jest wspominany z sentymentem przez wielu widzów. Szczególnie pierwsza edycja, którą wygrał Gienek Loska, i w której debiutował Michał Szpak. O zwycięstwo w talent-show walczyła też Ada Szulc. Jak dziś wygląda finalistka I odsłony muzycznego widowiska?

Ada Szulc dała się poznać szerszej publiczności, biorąc udział w I edycji programu X Factor. Telewizyjne show, w którym zmagania uczestników oceniało jury w składzie Maja Sablewska, Czesław Mozil oraz Kuba Wojewódzki, na stałe zapisało się na kartach historii polskiej telewizji. Widzowie co sobotę z zapartym tchem śledzili losy swoich ulubionych uczestników. Żeńskim objawieniem pierwszej edycji formatu była bez wątpienia właśnie Ada Szulc. 22-letnia wówczas wokalistka pędziła jak burza, zachwycając z etapu na etap. Jej wykonania były tak doskonałe, że na pewnym etapie posądzono ją o... korzystanie z playbacku. Mentor piosenkarki, Kuba Wojewódzki, przyznał, że nie ma piękniejszego komplementu dla artysty, niż to, iż wspomaga się taśmą, tak naprawdę śpiewając na żywo. Ada Szulc ostatecznie dotarła do finału X Factora, zajmując trzecie miejsce. Wyprzedzili ją: kolega z drużyny Michał Szpak oraz reprezentujący team Czesława Mozila Gienek Loska, którego wybrano zwycięzcą talent show. Po zakończeniu przygody z X Factorem Ada Szulc rozpoczęła karierę muzyczną, jednak medialnie jest jej znacznie mniej, niż chociażby przywoływanego Michała Szpaka. Jak dziś wygląda finalistka formatu? 

11-latek WZRUSZAJĄCO zaśpiewał hit Sobla. Tym występem dosłownie rozbił bank!

Pokazaliśmy Roksanie Węgiel jej stare nagrania. Reakcja? Bezcenna!

Ada Szulc w 2023

Ada ani na moment nie porzuciła marzeń o karierze muzycznej. Wokalistka wciąż jest aktywna zawodowo. W 2022 roku swoją premierę miał najnowszy utwór artystki zatytułowany Tlen. To pierwsza piosenka gwiazdy X Factora od lat. Szulc jest bardzo wdzięczna za każde odsłuchanie kawałka. Jak widać z opublikowanego przez nią podsumowania Spotify Wrapped, mimo upływu ponad 11 lat od udziału w show, wokalistka wciąż ma oddane grono wielbicieli.

Sonda
Pamiętasz program X Factor?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE