Był o krok od reprezentowania Polski na Eurowizji! Modlił się by jednak do tego nie doszło

2021-01-25 13:38
Eurowizja
Autor: AP/East News

Był o krok od reprezentowania Polski na Eurowizji. Modlił się jednak, aby do tego nie doszło! Albert Černy podzielił się ze światem szokującym wyznanie, w którym zdradził dlaczego nie chciał reprezentować naszego kraju na popularnym Konkursie Piosenki Eurowizji. Skąd taka decyzja? Więcej na ten temat przeczytacie poniżej.

Albert Černy był o krok od wyjazdu na Eurowizję 2020 w polskich barwach. Jak wiemy, do samego konkursu nie doszło z uwagi na wciąż trwającą pandemię koronawirusa, a sam wokalista jakiś czas temu zdradził, że tak naprawdę modlił się o to, aby do jego udziału w tym konkursie nie doszło. 31-letni muzyk, który ma polskie korzenie nie chciał reprezentować Polski na Eurowizji 2020. Dlaczego więc wziął udział w programie Szansa na Sukces. Eurowizja 2020? Choć sam artysta nie był do końca przekonany do tego pomysłu, udział w programie zalecał mu jego menadżer z Polski. Twierdził on, że udział w Szansie na Sukces korzystnie wpłynie na wizerunek artysty, a z pewnością nie zagwarantuje mu wygranej z uwagi, że nie jest on stuprocentowym Polakiem. Nie jestem pewien, czy chcę wracać na Eurowizję - komentował Albert Černy. 

Z informacji podanych przez portal eurowizja.org wynika, że Albert Černy tak naprawdę od samego początku nie był zainteresowany udziałem w Eurowizji 2020 i w nadchodzącej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji 2021 również prawdopodobnie go nie usłyszymy. Wokalista wyjawił, że mógłby jedynie związać się z Eurowizją angażując się w działania z nią związane pod innym kątem niż reprezentowanie kraju. 

Albert Černy - kim jest? 

Albert Černy jest cenionym artystą. W 2019 roku wokalista z powodzeniem reprezentował Czechy na Eurowizji. Grupa Lake Malawi wykonująca utwór Friend of a Friend zajęła w Tel Awiwie 11 miejsce w finale. Albert Černy ma polskie korzenie. Jego dziadek był aktorem w polskim teatrze, z kolei babcia pochodziła z okolic Wrocławia. Ciekawostką jest fakt, że piosenkarz z wykształcenia jest tłumaczem języka angielskiego.

Eurowizja Junior 2020 - te kraje były o krok od wygranej!
Najnowsze