Burze znikną, ale upały zostaną. Prognoza pogody na najbliższe dni nie zachwyca

2021-07-29 11:52
Burza
Autor: WOJCIECH JARGILO/SE/EAST NEWS

Pogoda cały czas zaskakuje. Ostatnie dni, zgodnie z tym, co zapowiadali eksperci pogodowi, przyniosły równie silne upały, co burze. Synoptycy informują jednak, że tym razem burze nie będą towarzyszyły nam tak długo, jak ostatnio. Nie oznacza to jednak, że wraz z burzami ustąpią upały. Wysokie temperatury utrzymają się jeszcze przez jakiś czas.

Prognoza pogody na najbliższe dni nie zachwyci mieszkańców Polski, ale nie będzie też powodem do rozpaczy nad chociażby zaplanowanym na przełom lipca i czerwca urlopem. Tegoroczne lato stale nas zaskakuje. Na przemian mamy do czynienia z ekstremalnymi temperaturami i ochłodzeniem. Ostatnie dni przyniosły silne upały, którym towarzyszyły silne burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej po raz kolejny w tym miesiącu wystosował specjalne ostrzeżenia o zagrożeniu wynikającym z niesprzyjających warunków atmosferycznych. Po obfitującym w burze, ulewy, a nawet gradobicie 28 lipca, na mieszkańców Polski czekać będzie zmiana pogody. Eksperci pogodowi informują, że po przejściu frontu pogoda się ustabilizuje, dzięki czemu burze oraz opady deszczu zaczną zanikać. Nie oznacza to jednak, że nastąpi ochłodzenie. Wszystko wskazuje bowiem na to, że upały utrzymają się jeszcze przez jakiś czas.

Prognoza pogody - burze i upały

Według najnowszych prognoz czwartek 29 lipca przyniesie zmiany w pogodzie. Przejście frontu spowoduje, że burze zaczną zanikać, a temperatury nieco spadną. Nie będą to jednak wielkie zmiany. Synoptycy przewidują, że do końca lipca w większości kraju temperatury będą sięgać 27/28 stopni Celsjusza. Jaki będzie początek sierpnia? Pierwsze prognozy długoterminowe mówią, że ponownie można spodziewać się zmian. Czasem słońce, czasem deszcz.

ESKA XD #027 - TOKIO 2020, KRÓLOWA I KONKWISTADOR, ASFALT Z GUMY
Najnowsze