Burze w Polsce 2019 - mapy burz 29 lipca. Gdzie jest burza?

2019-07-29 15:13 MK
Burza
Autor: WOJCIECH JARGILO

Lato 2019 wciąż nie przestaje nas zaskakiwać! Wraz z upałami, do Polski powróciły silne burze z gradem. Takie zjawiska to w końcu nieodłączny element lata. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że aż czternaście województw jest dziś zagrożonych burzami z gradem I i II stopnia. Na ESKA.pl informujemy, gdzie występować będą dzisiaj burze. Sprawdź radar pogodowy już teraz.

Gdzie jest burza? - takie pytanie zadaje sobie wielu Polaków, patrzących dziś w niebo. Zgodnie z zapowiedziami IMGW, do Polski powróciły temperatury sięgające ponad 30 stopni Celsjusza, a wraz z nimi opady deszczu, grad i burze. W poniedziałek, 29 lipca, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że aż 15 z 16 województw jest zagrożonych upałami, w tym czternaście z nich burzami z gradem pierwszego, a nawet drugiego stopnia! Według informacji podawanych przez Polskich Łowców Burz, największa aktywność burzowa spodziewana jest między godziną 15:00 a 17:00. Poniżej prezentujemy mapę burz na 29.07.

Burze dziś - 29 lipca

Polscy Łowcy Burz poinformowali, że najsilniejsze burze występować będą na pograniczu województw: mazowieckiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Niewykluczone jest jednak, że niebawem rozniosą się one po całej Polsce. Dziś rano, IMGW informował jedynie o sześciu województwach zagrożonych występowaniem burz, natomiast teraz ich liczba wzrosła do czternastu. Poniżej prezentujemy mapę.

Najnowsze